Pembe Trambüs İlk Yolcularını Aldı

Türkiye’de ilk kez Malatya’da hayata geçirdiğimiz bayanlara özel Pembe Trambüsler yeni eğitim öğretim yılının başında sefere başladı

Pembe Trambüs İlk Yolcularını Aldı

Büyük bir cesaret örneği göstererek Malatya’da Trambüs Sistemini tüm karşı kampanyalara rağmen yürürlüğe sokan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır, yine sağlam ve dik bir duruş göstererek halkımızın yoğun talepleri doğrultusunda Pembe Trambüs projesini hayata geçirdi. İlk gününde büyük bir rağbet gören pembe trambüsler, yolculardan da tam not aldı. Şoförleri de bayanlardan seçilen pembe trambüslere binen bayanlar kendilerini özel hissettiklerini belirterek Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’a teşekkür ettiler.

İlk Gününde Pembe Trambüslere Tam Not Verildi

Pembe trambüsle yolculuk yapan bayanlara yönelttiğimiz “Pembe Trambüslerle ilgili neler söylemek istersiniz?” sorusuna “Her şeyden önce kendimizi özel hissediyoruz” diyen bir bayan yolcu devamla; “çok güzel bir uygulama. Kendimizi daha rahat hissediyoruz. Erkeklerle tıkış tıkış araçlarda yolculuk yapmak istemiyoruz. Başlatılan uygulamadan dolayı sayın belediye başkanımıza teşekkür ediyorum” ifadeleriyle duygularını dile getirdi.

Pembe Trambüste yolculuk yapan öğrenciler de uygulamadan duydukları memnuniyeti ifade ederek “zaten bu araca binmek için bir zorlamanın söz konusu olmadığını, diğer araçlarla yolculuk yapmak isteyenlerin pembe trambüsü tercih etmeyebileceği gibi kendilerinin bu araçla yolculuk yapmayı tercih ettiklerini belirttiler.

Malatyalıların iyi olan her şeye layık olduğunu belirten Arzu isimli öğrenci, “Elazığ’dan yeni geldim. Bu benim ilk günüm. Böyle bir uygulamayla karşılaşınca önce çok şaşırdım. Ancak çok da memnun oldum. Aileme bu uygulama ile ilgili telefonla bilgi verdim. Onlar da uygulamayı başlatan yetkilere dua edeceklerini söylediler” diyerek memnuniyetini dile getirdi.

“Türkiye’nin başka bir ilinde örneği var mı bilmiyorum ancak, çok yerinde olmuş. Bu uygulama ile belediyemizin bize ne kadar değer verildiğini görebiliyoruz” diyen Saime isimli öğrenci önceki yıllara atıfta bulunarak sıkışık araçlarda sabahın erken vaktinde yaptıkları bir yolculuktan sonra çökmüş bir moralle sınava girdikleri günlerin geride kalacağı umudu taşıdığını ifade etti ve ekledi; “umarım o günler bir daha geri gelmez ve başka bir arkadaşım o gibi durumları yaşamaz. Projeyi hayata geçiren ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Bayan bir şoförün kullandığı ve yolcuların tamamının bayan olduğu bir araçla yolculuk yapmanın ayrıcalığını yaşadığını belirten yolculardan bir diğeri uygulamadan dolayı yetkililere teşekkür etti.

18 Eylül tarihinden itibaren günde 8 sefer yapacak olan pembe trambüsler de Malatya’nın toplu ulaşımındaki yerini aldı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Eren Aslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER