Doğanşehir de 2 ,Kuluncak ta 4 Köprü Yapımı Bitmek Üzere...

Malatya Büyükşehir Belediyesi Doğanşehir de 2 ve Kuluncak ilçesinde 4 köprü yapımı büyük kısımını tamamladığını açıklandı..

Doğanşehir de 2 ,Kuluncak ta 4 Köprü Yapımı Bitmek Üzere...

Malatya Büyükşehir Belediyesi Doğanşehir ve Kuluncak ilçelerinde bu yıl yapımına başladığı köprülerin büyük bölümünü tamamladı.

Yeni yol açma, genişletme ve asfaltlama çalışmalarının yanı sıra ihtiyaç duyulan köprü ve sanat yapılarını da Malatya’ya kazandıran Büyükşehir Belediyesi Doğanşehir ilçesinde 2, Kuluncak ilçesinde ise 4 yeni köprü yaptı.

Doğanşehir’in Beğre mahallesine inşa edilen köprü4 metreyüksekliğinde,10 metreuzunluğunda,9.5 metregenişliğinde yapıldı. Gövdeli mahallesine yapılan ve mahalle içi ulaşımını sağlayan köprü ise4 metreyüksekliğinde,9.5 metregenişliğinde11 metreuzunluğunda inşa edildi.

Büyükşehir Belediyesi ayrıca Kurucuova ve Erkenek mahallelerinde köprü menfez çalışmaları da yaptı.

Kuluncak ilçesinde de köprü yapım çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi Kuluncak Meydan düzenleme çalışmaları kapsamında ilçe merkezindeki köprüyü yeniledi.3.3 metreyüksekliğinde,8 metregenişliğinde,10 metreuzunluğunda yapılan köprünün büyük bir kısmı tamamlandı.

Büyükşehir Belediyesi Sultanlı ve Darılı mahallelerine de3 metreyüksekliğinde,6 metregenişliğinde10 metreuzunluğunda yeni köprüler yaptı. Dolgu çalışmalarının devam ettiği köprüler yakın zamanda trafiğe açılacak. 

Kızılhisar ile Kecikler mahallesini birbirine bağlayacak köprüde ise çalışmalar aralıksız sürüyor. Köprü3.5 metreyüksekliğinde,9 metregenişliğinde,11 metreuzunluğunda yapılıyor.


 

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2017, 09:29

Eren Aslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER