Hdp Doğanşehir Polat'a Yapılan Saldırıyı Kınadı

Hdp Doğanşehir Polat'a Yapılan Saldırıyı Kınadı

Hdp Doğanşehir  Polat'a Yapılan Saldırıyı Kınadı

Yapılan  basın  açıklamasını Hdp Malatya Es  Başkan Hasan ŞAHİN Doğanşehir’e bağlı Polat mahallesinde  bayrak lama çalışmasın sırasında  İki arkadaşımıza yapılan   saldırının  son derece planlı  bir saldırı olduğunu biliyoruz. Ülke  genelinde  ve yerelimiz gerçekleş bu saldırıla bizim  ne kadar haklı olduğumuz ortay koymaktadır.Biz  bu seçim  süreci herhangi bir  seçim  yardımı almadan zor şartlarda olsa da bayraklarımızı asmaya çalışıyoruz, bu bile bazıların  hoşuna gitmiyor.Biz Doğanşehir de  kardeşçe yaşayan  halklarımız. Bunu kimse bozmaya çalışmasın . Bunu yapmak  isteyenler de  fırsat vermemeliyiz. Bu Olayı gerçekleştirenlerin kamu görevli olduğu idaasi da var . Tabiki olay adli boyutta olduğun için net bir açıklama yapamıyoruz.

Bu Şahısların Kamu personeli olması ve bu halk aldıkları vergiler ile  bu halka saldırmaları kabul edilecek bir durum değil.Bu şahısların hakkında gerekli işlemlerin acilen yapılması gerekmektedir.Doğanşehir yada Ülke de her hangi bir  provakasyona gelmeyeceğiz.Hdp Barışı ve kardeşliği isteyen bir partidir. Herkese büyük insanlık çağrımız anlatacağız.

Saldırıya uğrayan Murat EKMEKÇİ ise Kendilerine saldıranların ellerinde demir sobalar ve nalçalar olduğunu  canlarını  kurtarmak için ağaçlar çıktıklarını. Ellim Ve kollarım Yaralar var Burnumu kırıldılar. Amaçları ne olduğunu belli bende Polat ta ikamet etmekteyim.Bunu yapanlar da Polat ta ikamet etmektedir. Konu hakkında Jandarmaya gerekli bilgileri verdik.Şahısları  yakinen tanımaktayım.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2015, 14:43

Eren Aslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER