Doğanşehir’in Kurucuova Mahallesinde 14 kilometrelik yol çalışması yapılıyor

Doğanşehir’in Kurucuova Mahallesinde 14 kilometrelik yol çalışması yapılıyor

Doğanşehir’in Kurucuova Mahallesinde 14 kilometrelik yol çalışması yapılıyor

 Malatya Büyükşehir Belediyesi ekipleri Doğanşehir’e bağlı Kurucuova Mahallesinde yeni yol açma ve genişletme çalışmaları yapıyor.

 

Sarp kayalıkların arasında zorlu bir mücadele veren ekipler Kurucuova Mahallesinde yaklaşık 14 kilometrelik bir çalışma yapıyor. 4 metregenişliğindeki yollar8 metregenişliğine çıkarılırken, kritik noktalarda yol genişliği yer yer 10 metreye çıkarıldı.

 

Kurucuova Kalecik Sokakta 700 metrelik yeni yol açma ve yol genişletme çalışması yapan ekipler, yine Kurucuova’ya bağlı Kırbayır sokakta 4 kilometrelik yol genişletme çalışması, Yeşilova Sokakta 5 kilometrelik yol açma ve genişletme çalışması ile Mestikolar Sokakta 4 kilometrelik yol açma ve genişletme çalışmaları yapıyor.

 

Yollarda ilk olarak viraj düzeltmeleri, şarampoller yapan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, dere yataklarına çeşitli çaplarda beton büzler de yerleştirdi. Alt temel malzeme serim işinin devam ettiği çalışmaların sonunda yollarda sathi kaplama asfalt çalışması yapılacak.

 

Kurucuova Mahallesinde yapılan çalışmalarda Büyükşehir Belediyesi ekiplerine destek veren Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, yapılan çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür etti.

 

Büyükşehir Belediyesi önemli işlere imza atıyor

 

Büyükşehir Belediyesi’nin, Doğanşehir’in birçok noktasında önemli işlere imza attığını belirten Küçük, “Doğanşehir’de büyük işler yapılıyor. Kurucuova Mahallemizde yapılan çalışmalar takdire şayan, Bu mahallemizde yeni yol açma çalışmaları, yol genişletme çalışmaları, altyapı çalışmaları yapılıyor. Bu çalışmaların devamında birinci kat asfalt çalışmaları yapılacak. Polat Mahallemizde sıcak asfalt çalışmaları yapılıyor. Fındıklı Mahallemizde çok güzel işler yapıldı, yapılmaya da devam ediyor. Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarını takdir ediyorum. Bütün ilçe belediye başkanlarıyla görüşüyoruz. Yol hizmetleri noktasında Büyükşehir Belediyemizin önemli çalışmalar yaptığından hem fikiriz. Güzel ekipler kurulmuş. Çok azimli çalışıyorlar. Bu ekiplerden insanlar razı. Bu çalışmalardan dolayı tekrar emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

 

Ele ele sorunları çözülüyor

 

Kurucuova Mahallesinin 14 sokaktan oluştuğunu belirten Muhtar Hasan Biricik ise “Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır olmak üzere yollarımızı yapan Büyükşehir belediyesi yöneticilerine ve çalışanlarına teşekkür ediyorum. Doğanşehir Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesi el ele verdiler, sorunlarımızı çözüyorlar. Mahallemiz 14 sokaktan oluşuyor. Kış şartlarında ulaşım sorunları yaşıyorduk. Yıllardır yollarımızda asfalt yoktu. Şimdi muazzam çalışmalar yapılıyor. Ne kadar teşekkür etsek azdır” dedi.


Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2015, 16:26

Eren Aslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER