Malatyalı fotoğrafçılar Urfa’da

Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (MAFSAD), Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi (MABESEM) ve Doğanşehir Halk Eğitim Merkezi Fotoğrafçılık Kursları öğrencileri kültür ve inançlar diyarı Şanlıurfa’yı fotoğrafladılar.

Malatyalı fotoğrafçılar Urfa’da

 Fotoğraf kurslarının eğitmeni ve tur lideri Berk Kırlangıç, gezi ile ilgili yaptığı açıklamada, Şanlıurfa’nın fotoğraf açısından çok zengin olduğunu belirterek, kursiyerlerin bu amaçla bu tur ile bu güzelliği fotoğraflanması gerektiğini söyledi. Bundan sonraki duraklarının Bitlis ilinin Hizan ilçesi olduğunu söyleyen Kırlangıç, bu tür fotoğraf gezilerin süreceğini söyledi.

URFA KALESİ 

Fotoğraf ekibi Halepli bahçe Mozaikleri, Roma Sarayı Kalıntıları, Urfa Kalesi, Tarihi Han, Çarşı, Bedesten ve Pazar Ziyaretleri ,Gümrük Hanı, Sipahi Pazarı, Kazaz Pazarı, Hüseyniye Çarşıları, Bakırcılar Çarşısı, Dabakhane, Mevlevihane Camii, Kazancı Bedih Sokağı, 58 Meydanı, Reji Kilisesi, Tarihi Urfa Sokakları, Nimetullah Camii , Ulu Camii ve Urfa Müzesini gezip fotoğrafladılar. Kursiyerlerden Halil İbrahim Korkut ise yaptığı açıklamada gezinin çok güzel ve keyifli geçtiğini söyledi. Şanlıurfa iline ilk defa geldiğini belirten Arslan, fotoğraf ekibiyle buraları gezmenin çok güzel olduğunu söyleyerek turu organize eden Berk Kırlangıç’a teşekkür ettiğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2015, 12:15

Eren Aslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER