Doğanşehir’de ki Saldırı için HDP’den Açıklama Geldi

Doğanşehir’de ikincisi gerçekleştirilen Gelenek Bahar Şenlikleri’ne yönelik 10-15 kişilik grubun saldırı girişimi hakkında basına bir açıklama yaptı. HDP tarafından gerçekleştirilen basın açıklamasına İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel’de katıldı.

Doğanşehir’de ki Saldırı için HDP’den Açıklama Geldi

 HDP’ye yönelik saldırıların kaynağında AKP’nin olduğunu iddia eden HDP Malatya İl Eş Başkanı, HDP yöenlik olarak gerçekleştirilen saldırıların AKP ve Cumhurbaşkanı’nın mitinlerde yürüttüğü karalama kampanyasının ürünü olduğunu belirterek şöyle konuştu;

“Seçimler yaklaştıkça parti binalarımıza ve partililerimize yönelik saldırılar gittikçe şiddetlenmiştir. Bunun sorumlusu, bizi her yerde hedef gösteren AKP hükümetidir. İktidarlarının son bulacağının farkına varan ve bu sonu hazırlayacak partinin de HDP olduğunu anlamış olacaklar ki Cumhurbaşkanı dahil tüm AKP cenahı, partimize yönelik propaganda ve karalama kampanyasıyla adeta katliama davetiye çıkarıyorlar.”

HDP’nin Doğanşehir’de ki çalışmalarına yönelik olarak yürüttüğü faaliyetleri sırasında bir HDP’linin demir çubuklarla dövülerek ciddi şekilde yaralanmasına ve dün Doğanşehir’de gerçekleştirilen 2. Geleneksel Bahar Festivali’ne yönelik bir grubun provakasyon girişimlerini de değerlendiren Hasan şahin açıklamalarına şöyle devam etti;

“2 gün önce Doğanşehir’in Polat kasabasında bir partilimiz darp edildi. Doğanşehir merkezinde yaptığımız bahar şenliklerine bir grup saldırdı. Bugün basında izlediğimiz durum daha da vahim bir noktaya gelmiştir. Mersin ve Adana’daki seçim bürolarımız bombalanarak adeta yeni katliamların yolu açılmaya çalışılmaktadır.”

AKP’nin seçimleri kaybedeceğini anladıkça ülkede provakasyonlar yaratarak seçimleri yaptırmama amaçlı bir organizasyonu devreye soktuğunu belirten Hasan Şahin, “görünen o ki akp hükümeti seçimi kaybettiğini anladıkça seçimleri yaptırmama organizasyonunu devreye koymuştur. Tüm bunlara rağmen bizler bu ülkede inadına gerçek barış ve kardeşlikle yeni yaşam projemizi hayata geçireceğiz. Bu nedenle bu saldırıları nefretle kınıyoruz, faillerinin biran önce açığa çıkarılmasını istiyoruz.” 

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2015, 13:57

Eren Aslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER