Sürgü Beldesinde Alevi Ailenin Saldırıya Davası 9 Mart 2014 e Ertelendi

Doğanşehir ilçesine bağlı Sürgü beldesinde Ramazan ayında Alevi ailenin saldırıya uğradığı iddiasına ilişkin açılan dava kapsamında, 58 sanığın yargılanmasına devam edildi. Doğanşehir Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, sanıklardan katılan olmadı. Sanık avukatlarından Ali Hamamcı duruşmada hazır bulundu. Hamamcı, eksik hususların ve sanık ifadelerinin tamamlanmasından sonra yazılı ifade vereceklerini belirtti. Mahkeme, tanık G.B'nin olaya ilişkin bilgi ve görgüsünün tespiti amacıyla Ankara Yenimahalle'deki adresine tebligat gönderilmek üzere talimat yazısı yazılmasını kararlaştırdı.

Sürgü Beldesinde Alevi Ailenin Saldırıya Davası 9 Mart 2014 e  Ertelendi

Tanık O.Y'nin açık adresinin tespiti için Şehitkamil İlçe Emniyet Müdürlüğüne yazılan müzekkerenin akıbetinin sorulmasına, yazıya olumlu cevap verildiğinde duruşma gün ve saati beklenmeksizin gereğinin yerine getirilmesine karar verildi.

Ayrıca, TÜBİTAK'a yeniden akıbet yazısı yazılması uygun görüldü. Tanık E.A'nın bilgi ve görgüsünün tespiti için Antalya Nöbetçi Asliye Ceza Mahkemesine yazılan talimatın cevabının dönüşünün beklenmesi kararlaştırıldı. Mağdur sanık Leyla Evli ve Ali Şahin hakkında yeniden zorla getirme emri düzenlenmesine karar verildi.

Sanık Mustafa Efşi'nin avukatının mesleki mazereti kabul edildi.

Duruşma 19 Mart 2014'e ertelendi. 

Sürgü beldesinde, 28 Temmuz 2012'de Alevi ailenin saldırıya uğradığı iddiasına ilişkin, aralarında aile fertlerinin de bulunduğu 58 sanık hakkında dava açılmıştı

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2013, 14:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER