Kazada Ölen Öğretmenler Son Yolculuğuna Uğurlandı

Doğanşehir-Malatya karayolunda Perşembe günü akşam saatlerde meydana gelen kazada yaşamını yitiren 5 öğretmen ve minibüs soförü için cenaze töreni düzenlendi

Kazada Ölen Öğretmenler Son Yolculuğuna Uğurlandı

Yeşiltepe Şehir Mezarlığı’nda kazada hayatını kaybedenler için cenaze töreni düzenlendi. Okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, “Üzüntümüz büyüktür. Ülkemizin, milletimizin ve çocuklarımızın geleceği için Anadolu’nun her köşesinde, Hakkari’den Edirne’ye kadar özverili şekilde çalışan değerli öğretmenlerimiz bazen hayatları pahasına canla başla çalışmayı sürdürmektedirler. İlimizde elim bir trafik kazası sonucu hayatını kaybeden öğretmenlerimiz, Doğanşehir ilçemiz Gövdeli’de görev yapıyorlardı. Görevlerini ifa ettikten sonra kendilerine ait servis aracı ile Malatya merkeze dönerken üzücü bir kaza sonucunda inşallah şehit oldular” dedi.
Cuma namazına müteakip cenaze namazı kılındı. İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül, cenaze namazı öncesinde yaptığı kısa konuşmada, “Hayatlarının baharında kazada vefat eden öğretmenlerimiz inşallah şehitlik mertebesine ulaşmışlardır” diye konuştu. Gül, daha sonra tek tek cenaze namazlarını kıldırdı. Mezarlıkta 4 cenaze daha bulunması nedeniyle kazada ölen 6 kişiyle birlikte 10 kişinin cenaze namazı kılındı. Cenaze namazına Vali Vasip Şahin, Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Garnizon Komutan Vekili 7. Hava Üssü Komutanı Tuğgeneral Atilla Darendeli, Başsavcı Muzaffer Sayın, askeri ve mülki erkan, mesleki teşekkül ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, parti temsilcileri ve kalabalık bir topluluk katıldı. Cenaze namazından sonra Çetin Kuşbay’in cenazesi defnedilmek üzere Malatya’nın Yazıhan ilçesi Durucasu’ya, Alişan Ergen’in cenazesi Gündüzbey kasabasına, Emine Coşkun’un cenazesi Kayseri’ye, şoför Bilal Andiç’in cenazesi ise Battalgazi ilçesine götürüldü. Öğretmenler Derya Şahin ve Erhan Yaşar ise, Yeşiltepe Şehir Mezarlığı’nda defnedildi.
Son Dakika Doğanşehir

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2013, 15:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER