Malatya Doğanşehir yolunda Katliam Gibi Kaza 6 Ölü

Malatya'da minibüs ile TIR'ın çarpışması sonucu meydana gelen kazada ilk belirlemelere göre 6 kişi öldü, 8 kişi yaralandı. Minibüste bulunanların çoğunluğunun Doğanşehir'in Gövdeli Beldesi'ndeki okullarda görevli öğretmenler olduğu bildirildi

Malatya Doğanşehir yolunda  Katliam Gibi Kaza  6 Ölü

İlk bilgilere göre; 17.30 sıralarında Tavşantepe ile Cumhuriyet Örnek Köy arasındaki mevkiide, Doğanşehir'den Malatya yönüne gelmekte olan ve sürücüsü belirlenemeyen 31 ASM 96 plakalı TIR'ın dorsesine ile yine Malatya yönüne gelmekte olan Bilal Anşin yönetimindeki 44 NS 615 plakalı minibüs arkadan çarptı. Buzlanma, hız ve dikkatsizlik sonucu meydana geldiği değerlendirilen kaza sırasında 6 kişinin öldüğü, 8 kişinin de yaralandığı bildirildi. Minibüste bulunanların çoğunluğunun Doğanşehir'in Gövdeli Beldesi'ndeki okullarda görevli öğretmenler olduğu bildirildi. Yaralılardan birinin de doktor olduğu söylendi.

Kazada hayatını kaybedenlerin isimleri şöyle:

Derya Şahin (29)-Gövdeli İlkokulu 3. Sınıf Öğretmeni 

Emine Coşkun (23) -Gövdeli ilkokulu Ana Sınıfı Öğretmeni 

Alişan Ergen (26) -Gövdeli Ortaokulu Fen ve Teknoloji Öğretmeni

Erhan Yaşar (24) -Gövdeli Ortaokulu Matematik Öğretmeni

Çetin Kuşbay (29)- Gövdeli Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni

Bilal Andiç- Minibüs Sürücüsü

Yaralıların kimlikleri ise:

Dr. Özlem Sarıcı Üzmez- Doğanşehir'de Görevli

Hamza Uzan- Gövdeli  ilkokulu 1. Sınıf Öğretmeni

Eren Günver- Gövdeli Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni

Yunus Koşal- Kapıdere İlkokulu Sınıf Öğretmeni


CENAZE TÖRENİ ŞEHİR MEZARLIĞI'NDA..

Bu arada, kazada ölen öğretmenlerin cenazesinin Cuma günü Şehir Mezarlığı Camii'nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazından sonra kaldırılacağı öğrenildi.


Vali Vasip Şahin ve Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut da, kaza yerine intikal etti.

VALİNİN AÇIKLAMASI..

Vali Şahin'e incelemeleri sırasında bazı basın mensupları bölgede buzlanma olmasına rağmen tuz dökülmemesiyle ilgili sıkıntılar olduğunu, bunun sık sık dile getirilmesine rağmen önlem alınmadığını söylemeleri üzerine "Şu anda Cumhuriyet Savcımız incelemeden söylenecek birşey yok. Çıkan rapora göre değerlendirme yaparız. Elim bir olay. Buzlanmadan mı şoför hatasından mı başka bir sebepten mi, incelemeden sonra tespit edilecek." diye konuştu.

Bu arada malatyahaber.com'un ulaştığı Gövdeli Beldesi Belediye Başkanı Bayram Kaya, "Yazık ki, bugün 6 kişiyi kazada kaybettik. Bu arkadaşlarımız, iki ayrı okulda, Kapıdere ve Gövdeli ilk okullarında görevliler. Dersler bittikten sonra ayrılıyorlar ve daha sonra kaza geçirdiklerini duyduk. Çok üzüntülüyüz." diye konuştu.


Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2013, 18:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER