Malatya Milletvekili Veli Ağbaba Öğretmenlerin Öldüğü Kazayı Sordu

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya-Doğanşehir Karayolu'nda meydana gelen ve 6 kişinin yaşamını yitirmesine sebep olan trafik kazasında Karayolları Müdürlüğü'nün kusuru olup olmadığını sordu. Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Milletvekili Ağbaba, 5 öğretmen ile servis şoförünün hayatını kaybettiği trafik kazasını meclis gündemine getirdi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tarafından cevaplanması istemiyle bir soru önergesi hazırlayan Ağbaba, önergesinde

 Malatya Milletvekili Veli Ağbaba  Öğretmenlerin Öldüğü Kazayı Sordu

 Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya-Doğanşehir Karayolu'nda meydana gelen ve 6 kişinin yaşamını yitirmesine sebep olan trafik kazasında Karayolları Müdürlüğü'nün kusuru olup olmadığını sordu.

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Milletvekili Ağbaba, 5 öğretmen ile servis şoförünün hayatını kaybettiği trafik kazasını meclis gündemine getirdi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tarafından cevaplanması istemiyle bir soru önergesi hazırlayan Ağbaba, önergesinde "12 Aralık 2013 günü Malatya İli Doğanşehir İlçesi'nin Gövdeli Beldesi ile Kapıdere Köyü'ndeki okullarda görevli öğretmenleri Malatya merkezine getirmekte olan servisin tır ile çarpışması sonucu 5 öğretmenimiz ile servis şoförü hayatını kaybetmiştir. Kamuoyunda kazanın aşırı buzlanmadan kaynaklandığı, telsizlerde emniyet ve jandarma ekiplerinin buzlanmayla ilgili sürekli uyarılar yapmasına rağmen karayolları ekiplerinin yeterli tuzlama çalışması yapmadıkları ifade edilmektedir" ifadelerine yer verdi.

Veli Ağbaba, soru önergesinde şu soruları yöneltti:

"Kazanın meydana geldiği yolda iki gün önce başlayan kar yağışından sonra oluşan ve kalınlığı 3-4 santime ulaşan buzlanmanın oluştuğu ifade edilirken ve bölge trafik ve jandarma ekiplerinin defalarca uyarılarına rağmen Karayolları ekiplerinin tuzlama çalışması yapmadıkları iddiaları doğru mudur? Karayolları ekipleri tarafından Malatya- Doğanşehir Karayolu'nda kazanın olduğu gün hangi saatlerde tuzlama çalışması yapılmıştır'Yoğun kar yağışının olduğu ve buzlanmanın meydana geldiği bölgelerde ne kadar sıklıkla tuzlama çalışması yapılmaktadır'Altı vatandaşımızın hayatını kaybettiği kazanın ardından Bakanlığınız tarafından, olayın sebeplerinin ortaya çıkarılması amacıyla bir soruşturma başlatılmış mıdır? Kazanın ardından sorumlulukları olan kişiler hakkında nasıl bir işlem başlatılmıştır? Karayolları tarafından ilgili bölgede buzlanma uyarısı yapılan tabelalar konulmuş mudur?

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2013, 13:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER