Malatya da Alevi evlerine ilginç işaretler

Son olarak Adıyaman’da Alevi evlerinin işaretlenmesinin ardından Malatya’da da Alevi evlerine ilginç işaretler çizildi. Malatya Merkez Zaviye Mahallesi’nde oturan vatandaşlarının evlerinin kapılarına ve araçlarına işaretler çizilmesi mahalle sakinlerini rahatsız etti. Meryem Sitesi, Kamukent Sitesi ve Arslanlar Sitesi’nde oturan vatandaşlar, evlerinin ve araçlarının işaretlendiğini görünce polise haber verdiler.

Malatya da Alevi evlerine ilginç işaretler

 YÜZLERİ KAPALI KİŞİLER YAPMIŞSöz konusu sitelerde yaşayanlar, evlerinin ve araçlarının gece geç saatlerde işaretlendiğini belirtirken, kapı zillerinin de karalandığını söylediler. İşaretin ne anlama geldiğini bilmediklerini belirten mahalle sakinleri, “Mahalle sakini bazı kadınların gördüğüne göre yüzlerini kapatan kişiler varmış. O şekilde kaçıp gitmişler. Emniyete haber verdik, Emniyet zaten gereken işlemi yapıyor. Devamlı buranın denetim altında bulunması lazım, gerekenin yapılmasını istiyoruz" diye konuştular. V FOR VENDETTA’YI ÇAĞRIŞTIRDI 


Bu arada kapılara ve arabalara konulan işaretler, “V For Vendetta” filmini çağrıştırdı. 2005 ABD ve Alman ortak yapımı olan ve 2006 yılında gösterime giren film; geleceğin İngiltere'sinde (2020) geçiyor ve diktatör bir rejime bireysel bir başkaldırının nasıl toplumsal hale geldiğini anlatıyor. 

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2013, 10:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER