KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ KEP TÖRENİ

Kocaeli Üniversitesi, 17 Ağustos 1999 deprem2inden önce eğitim ve öğretimini 15 değişik yörede bulunan 9 fakülte,3 enstitü 12 Meslek Yüksek Okulunda öğrenim yapan 20.000 öğrencisi ve 1150 öğretim elemanı ile öğretimi sürdürüyorlardı.17 Ağustos deprem’inden 1 ay sonra barakalarda eğitime devam edildi.

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ KEP TÖRENİ

2009 yılında Mühendislik Fakültesi Eğitimine başlanılan eğitim sürecinde 27 Haziran 2014 günü 2013-2014 Akademik yıl mezuniyeti Kocaeli Üniversitesi Gazenfer Bilge Spor Salonunda, büyük çoşku ile kutlanmıştır.Mezuniyet törenine Rektör, Fakülte Dekanı, Yüksek Okul ve Meslek Okulu Müdürü Öğretim Üyeleri, Araştırma Görevlileri ve Elektirik Mühendislik Fakülte Öğrencileri,Elektronik Mühendislik ve Haberleşme Fakültesi Öğrencileri ve Bilgisayar Mühendislik Fakülte Öğrencileri ve Aileler törende hazır bulundular.

Mezuniyet törenine öncelikle mezun olacak öğrenciler kortej yürüyüşü yaparak yerlerini aldılar .Saygı duruşu ve İstiklal marşı okunduktan sonra törenin ilk açılış konuşmasını 2013-2014 Akademik Yıl Mezun Üniversite birincisi ve bölüm birincisi Dilek Bilici ‘’ birinci olmak son derece gurur vericidir . Başarımda hocalarıma ve aileme teşekkürlerimi sunarım. İyi bir eğitimle birlikte mezun olmanın sadece diploma sahibi olmaktan ibaret olmadığını ifade ederek kısa konuşma yaptı.

Prof.Dr. Sarp Ertürk ,Kocaeli Üniversitesi Fakültemiz 2011 yılında yapılan Mühendislik alanında Üniversitelerin performans sıralamasında 125 üniversite içinde 15 sırada yer almıştır. Dünya Üneversiteler sıralamasında 620 inci sırada yer almaktadır.Üniversite Dekanı sağlıklı eğitim ve her alanda memleketimizin ihtiyacı olan insan gücü yetiştiriyoruz.12 Fakülte,6 Yüksek Okul,1 Devlet Konservatuvarı,21 Meslek Yüksek Okulu3 Enstitü,13 Araştırma Merkezi,11 Ar-ge birimi bulunmaktadır.215 Profesör,178 Doçent,481 YardımcıDoçent,281 Öğretim Görevlisi,166 Okutman,675 Araştırma Görevlisi,27 Uzman 64.000 ÖğenciyeEğitim vermektedir.

Prof.Dr.Ali Demirci ,Rektör Yardımcısı,Mühendislik Fatültesi mezunu öğrencilerimiz’’en güzel ve en heyecanlı’’ eğitim yılınızı burada tamamladınız.ilerdeki yaşamınızda ihtiyaç duyacağınız bilgileri aldığınıza inanıyoruz.Almış olduğunuz bu eğitimle aileniz ve hocalarınızdan aldığınız görgü ve yaşam tecrübesiyle sona ermiş değildir.

Bu sebeple her zaman bir şeyler öğrenmek için çaba sarf etmelisiniz,sizi bekleyen zorlukları edindiğiniz bilgi ve tecrübe ile aşacağınıza inanıyorum.Sizlere fedakarlık yapan ve emeği geçen ailelerinize teşekkür ediyorum.

Üniversitemiz adına sizlere hayat boyu mutluluklar diliyorum . Yolunuz açık olsun !..Üniversiteyi dereceyle bitiren öğrencilere diploma plaket ve hediye verildi.Ve törenin sonunda en heyecanlı kep töreninde mutluluk , sevinç cığlıklarıyla komutu duydukları an kepler havaya büyük coşkuyla fırlartıldı.Böylelikle dört yıllık eğitim sürecini tamamlayarak çalışma hayatına adım attınız başarılar dılerim.

Ferah USLU

Doğanşehir Haber Ajansi

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2014, 19:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER