ERKENEK TÜNELİ AÇILDI!

Malatya-Adana Karayolu üzerinde bulunan çift tüplü 1816 metre uzunluğundaki Erkenek Tüneli hizmete girdi.

ERKENEK TÜNELİ AÇILDI!

  Tünelin açılış törenine Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya Valisi Mustafa Toprak, Adıyaman Valisi Abdullah Erin, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Ak Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, Mustafa Şahin, Nurettin Yaşar STK Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
        
        Törende konuşma yapan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Adıyaman Valisi Abdullah Erin’in ardından Vali Mustafa Toprak yaptığı konuşmasında, “Öncelikle Sayın Bakanlarımız böylesi önemli ve güzel bir günde, Ankara'daki yoğun mesai çerçevesinde zaman ayırarak bu mutlu günümüze, bu açılışımıza teşviklerinden dolayı İl Valisi olarak şükranlarımı sunuyorum. Çok önemli bir yatırım özellikle Hükümetimizin, Sayın Cumhurbaşkanımız Başbakanımız Sayın bakanlarımız da birlikte ciddi manada ülkemizin genelinde önemli hizmetler veriliyor. Malatya ilimize baktığımızda da ekonomiden sanayiye turizmden kültüre her bir noktada olduğu gibi sağlıkta ve eğitimde Karayolları açısından da, Ulaştırma Bakanlığımız açısından da çok önemli hizmetlerin gün geçmiyor ki devreye girmesin. Onun için müteşekkirligimizi siz değerli Bakanlarımıza, Ulaştırma Bakanımıza, Hükümetimize özellikle arz etmek istiyorum. Dolayısıyla bir taraftan bu hizmetler yapılırken bir taraftan da hem Malatya hem çevredeki illerimiz bu hizmetlerden istifade edecek ve bu güzel hizmetlerle birlikte geleceğe bir ve beraber olarak sevgi ile kardeşçe daha mutlu bir şekilde müreffeh bir şekilde gitmiş olacağız. Bundan sonra da Çevre yolu temel atma törenine teşrif edeceksiniz değerli Bakanlarımız olarak sizlere şükranlarımı sunuyorum. . Bir taraftan Hükümetimize ve değerli Bakanlarımız olarak sizlere şükranlarımızı sunmakla birlikte ilden de değerli milletvekillerimize bu anlamda hem Karayolları Genel Müdürlüğümüze, Bölge Müdürlüğümüze ve tüm çalışanlarımıza da bu hizmetin hem katkıları için hem gerçekleştirilen böylesi önemli ve Doğu Anadolu'yu Akdeniz’e açacak Malatya için de ülkemiz için de çok önemli olan liman bağlantılarını ve yollarını sağlayacak bu hizmetin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum hepinizi saygıyla hürmetle selamlıyorum Teşekkür ediyorum” dedi.
 
        Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın konuşmalarının ardından Erkenek Tünelinin açılış töreni gerçekleştirildi.

Doğanşehir Haber Ajansi

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Eren Aslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER