MALATYA BAYANLAR SPOR KULÜBÜ

05-06-2012 yılında Malatya Bayanlar Spor Kulubü Derneği tarafından Doğan Çelebi Başkanlığında kuruldu.Dernek kurucu üyeleri Kiltepe Mahallesi'nde bulunan Ziya Gökalp İlköğretim Okullu Öğretmenleri, aile bireyleri ve 2 de esnaf arkadaş.

MALATYA BAYANLAR SPOR KULÜBÜ

Malatya Bayanlar Spor Kulubü önceleri Kiltepe Mahallesinde spor aktivitesini sürdürürken şu an Malatya’nın, her semtinde bayan sporcu kızlarımızla etkinliğimizi devam ettiriyoruz ve her geçen gün büyümekteyiz. Misyonumuz 10-20 yaş grubundaki dar gelirli sporcularımızı futbol adına yetiştirip gelecekteki yaşamlarında futbolu meslek olarak seçmesi, ekonomik özgürlüklerini kazandırmak.Ailelelerinin maddi durumu kötü ise onlara yardımcı olmakta,milli olma durumunda beden eğitimi yüksek okuluna sınavsız girme hakkına sahip oluyorlar.

Malatya Bayanlar Spor Kulubü, Yıldız Kızlar Türkiye Futbol Şampiyonasında Sivas Grubunda Soya Spor Kulubü karşısında Üstün performans göstererek karşılaşma sonucunda 4-4 berabere kalarak grubu birinci olarak tamamlamıştır.

Külüp Başkanı Doğan Çelebi, Sivas’ta ,yapılan Sivas Grup zor geçen maçlarda yaptığımız 3 maç sonucunda 7 puan alarak Grup maçını birinci olarak tamamladık. Sporcularımızı başarılarından dolayı teknik kurul olarak kutluyoruz.Başarılarınız daim olsun Malatya Bayanlar Spor Kulubü.

Ferah USLU
Doğanşehir Haber Ajansi

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2014, 03:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER