Sürgü deki Alevi Evine Saldırı Davası Ediyor

Olaya ilişkin açılan dava kapsamında, 58 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Sürgü deki  Alevi Evine Saldırı Davası Ediyor

 Doğanşehir ilçesine bağlı Sürgü beldesinde ramazan ayında Alevi ailenin saldırıya uğradığı iddiasına ilişkin açılan dava kapsamında, 58 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Doğanşehir Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, sanık Ali Şahin, mağdur sanıklar Leyla ve Zeynep Evli, mağdurlar Şeyho ve Güneş Evli, avukatları Ali Hamamcı ile mağdur sanık Mustafa Efşi'nin avukatı İsa Kargın katıldı.

Sanık Ali Şahin, savunmasında, olay günü evinin dışında uyuduğunu ve sesler gelmesi üzerine uyandığını belirterek, "Uyandığımda etraf çok kalabalıktı. Jandarma vardı. Kızımın başına bir şey geldiğini düşünerek onun yanına gittim ancak kızıma bir şey olmadığını gördüm. Kalabalığa anlam veremedim" dedi.

Olayda evinin camlarının kırıldığını belirten Şahin, camı kıranları görmediğini ifade ederek, "Olay sırasında dört kişi beni darbetti. Bir jandarma komutanı üzerime kapaklanarak beni korudu" diye konuştu.

Şahin, kendisini darbeden kişilerden şikayetçi olduğunu söyledi.

Mağdur sanık Leyla Evli ise duruşmalara katılmak istediğini belirterek, sanıklardan şikayetçi olduğunu dile getirdi. Olayda evinin zarar gördüğünü ifade eden Evli, zararının giderilmesini istedi. 

Mağdur sanıkların avukatı Ali Hamamcı da eksik hususların giderilmesini ve sanık Şahin'in beyanında adı geçen kişilerin duruşmaya çağrılmasını talep etti.

Sürgü Belediye Başkanı Faruk Taşdemir'e tanık olarak dinlenmesi için davetiye gönderilmesine, Leyla Evli'nin duruşmalara kabulüne, sanık Ali Şahin'in beyanında geçen kişilerin kimlik bilgilerinin emniyet tarafından tespit edilmesine ve cevap geldikten sonra tanık sıfatıyla dinlenmesine, olay öncesi ve sonrası herhangi bir istihbarat bilgisi olup olmadığı hususunun emniyet ve jandarmaya sorulmasına karar veren mahkeme başkanı, duruşmayı erteledi.

Sürgü beldesinde yaşayan Evli ailesinin 28 Temmuz 2012'de saldırıya uğradığı iddiasına ilişkin, ramazan ayında ailenin evinin önünde davul çaldığı ileri sürülen Mustafa Efşi'nin de aralarında bulunduğu 58 sanık hakkında dava açılmıştı

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2014, 14:44

Eren Aslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER