MHP Doğanşehir Belediye Başkan Adayı İsmet Bayram'ın projeleri

Doğanşehir Bayram Etsin sloganıyla yola çıkan MHP Doğanşehir Belediye Başkan Adayı İsmet Bayram'ın Doğanşehir için projeleri

MHP  Doğanşehir Belediye Başkan Adayı İsmet Bayram'ın projeleri
BELEDİYEMİZDE

Hizmette sınır olmayacak,barışık,güleryüzlü,paylaşımcı,yardımlaşma içerisinde ve huzurlu bir ortam sağlanacak.
Ayrımcılık,siyaset,hukuk dışılık,adam kayırmacılık,ötekileştirmek gibi kavramların girmesine asla ama asla izin verilemeyecek.
Büyük belediyemiz ile tam koordinasyon sağlanacak ve en yüksek edinimler sağlanacak.
Belediyemiz bünyesinde açılacak kurslarla çalışmayan kadınlarımıza kızlarımıza meslek eğitimleri verilecek ve kursları tamamlayanlara iş imkanları açılacak.
Kamu kurumları ile ilişkiler her zaman en üst düzeyde tutulacak ve vatandaşlarımızın burada yaşadığı problemler ilk elden çözülecek.
Ebediyete intikal eden merhum-merhumelerimiz için gerekli tüm vecibeler üstlenilecek,yıl içerisinde sürekli olarak dönemsel aktiviteler düzenlenerek yaşlılar günü,aşure günü,polis haftası,tıp bayramı gibi etkinliklerde başrol üstlenecek ve gerek halkımızın birbiri ile,gerekse kamu ve kuruluşları ile kaynaşması sağlanacak.
Çözüme giden yollardainatlaşmak,kaprisli davranmak,ilgisizlik,çözümsüzlük,dinlememek,kaba ve nezaket dışı davranış yasaklanacaktır.
Daima ben değilbiz anlaşışı içerisinde,her sorunun muhatapları ile müzakere edilerek çözüldüğü bir belediyecilik anlayışını benimsemek,güleryüzlü saygılı ve eğitimlikadrolar ile belediye mesailerini kesintisiz sürdürmek.
Belirli günlerde halk günü ve ortak akıl günleri oluşturularak sorunların ilk ağızdan dinlenilmesini ve çözümlerin istişare içerisinde bulunmasını sağlamak.
İlçemizi kardeş belediyecilik projeleriyle ülke ve ülke dışına taşımak,farklı kültürlerle kaynaştırmak.Üzerinde belediye ibaresi yer alan her hizmet binası sadece sizin sorunlarınızı çözmek ve yaşam standartlarınızı yükseltmek için varolacaktır.
 
EĞİTİM

İlçemizin, çevre mahalle ve köylerimizin sorunlarının başında eğitim sisteminde çarpıklıklardan azami düzeyde etkileniyor olmaları gelmektedir.
Günde 190 km geliş gidiş yapan öğretmenlerimizin kendileri için de cazip hale getirilmiş konaklama ve yaşam alanları tesis edilecek ve öğretmenlerimizin görev yaptıkları yerlerde ikamet etmeleri sağlanacak.
Üniversite mezunu gençlerimizin kpss'ye lise mezunu gençlerimizin ise üniversite sınavına hazırlanabileceği belediyemiz bünyesinde eğitim şubeleri oluşturulacak ve gençlerimizin ülke genelinde yapılan her sınavdan her iş imkanından haberdar olmalarını sağlayacak konferans ve sempozyumlar düzenlenecek.
Üniversite yönetimi ile koordinasyon oluşturularak ilçemizde faaliyet gösterecek bir fakültenin yatırımını gerçekleştirmek.

SAĞLIK

Belediyemiz bünyesinde oluşturulacak sağlık ekipleri ile her gün bir mahallemizde(beldemizde) sağlık taramaları yapılacak.Sağlık otobüsü ile okullarda öğrencilerimiz periyodik sağlık kontrollerinden geçirilecek.
Sağlık hizmetine ulaşmaktagüçlük çeken yaşlılarımızın yaşadıkalrı yerde tedavi ihtiyaçları giderilecek.
Haftanın belirli günlerinde uzman poliklinik hizmetleri belediyemiz bünyesinde temin edilecek.TARIM TİCARET

Bölgemizin öne çıkan ürünlerini en iyi katma değer kazanacak konumlara taşımak üreticilerimize tarım sektöründe bilgi edinmeleri için gerekli teçhizat ve eğitim seminerleri planlamak.
İlçemizin ve esnafımızın sırtındaki en büyük kambur olan pazar konusu nihai çözüme kavuşacak.
Öncelikle kapalı bir pazar alanı oluşturulacak ve burada yaşayan,burada üreten insanların,ürettiklerini gelip satııkları bir pazar anlayışıyla yer temin edilecek.Böylece ilçemizin ekonomisinde doğan değerler yine ilçe içerisinde bırakılacak.
Dış ülkelerden tarım destek ve kredi fonu temin edilmesine aracılık etmek ürünlerin pazarlanmasında alternatif pazarlar araştırılarak ürünün hak ettiği değere kavuşmasını sağlamak.
Hayvancılığın yoğunlukla yapıldığı ilçemizde çok müsait alanlar olmasına rağmen henüz bir hayvan pazarının olmamasından yaşanan eksiklik ivedilikle giderilecek.
Öncelikle ilçemizin bir hayvan pazarı ve bu hayvanların kesilip işleneceği ulusal standartlarda bir kesimhane yapılacak.
Kurumsal özellik taşıyanentegre tesisler sağlamak yöremizin toprağına,havasına ve iklimine uygun tarım ürünlerini oluşturmak adına pilot çalışmalar yapmak.
Modern tarım sahaları oluşturmak ve belediyemiz sınırları içerisinde istihdamın en üst seviyelere taşınmasını sağlamak adına şirket-ticari işletmeler ve fon destekleriyle ilgili kaynakları yaratmak ve halkın bütününün üretime katkısını sağlamak.
İlçemizin sosyal ve kültürel dokusuna uygun yeni yerleşim alanları tesis etmek.
İlçemize ait tarihi ve turistik değerlerin atıl durumdan kurtarılarak alt yapı ve üst yapıları ile hazır hale getirilerek ziyaretçi sayılarının katlanarak artırılmasını sağlamak ( Beypınarı,Damlataş Mağarası, Takas,Tarihi Surlar,Madeni Su Kaynakları )


ACİL EYLEM PLANI

İlçemizde şüphesizki yıllarca ihmal edilmiş yapılması gereken onlarca iş bulunmaktadır.
Belediyemizin göreve geldiği günden sonra ile önceliği 1946 yılında bugüne kadar tam 68 yıldır altyapı sorunu çözülmemiştir.
Hala ortaçağ dönemlerinde kullanılan kanalizasyon sistemleri ile idare etmek zorunda bırakılan ilçemizin altyapı sorununu gidermek ilk icraatimiz olacaktır.
Altyapımız, sonra yapacağımız işlerin temelini teşkil edecek,temeli sağlam olmayan binanın sonu hüsrandır.

İÇME SUYU

Çevremizde onlarca su yatakları ve kaynakları olmasına rağmen hala asbes borularla taşınan ve çok da sağlıklı olmayan bir şebekeden su içmek zorunda bırakılmaktayız.Güzide mahallemiz Erkenek'in dağlarındaki sular Adıyaman iline kadar taşınırken biz sadece 25 km mesafeye rağmen bu sulardan istifade edememiş durumdayız.Su şebekeleri tamamen değiştirilerek tüm halkımız sağlıklı suya kavuşturulacaktır.

DEPREM ÖNLEMİ

Deprem bölgesinde yer aldığı artık herkesçe bilinen ancak bir tedbir alınmayan ilçemizde yaşanacak üzücü bir olay neticesinde dış yardımlara ihtiyaç duymadan kendi ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir afet planı oluşturularak kurtarma ekibi,çadır-battaniye ve kuru gıda stoğu yapılacak

AKARSU VE DERELERİN ISLAHI

Yıllarca her yerel seçimde adaylar tarafından gündeme getirilen ancak bir türlü yol alınamayan derelerin ve akarsuların ıslahı sorunu yönetimimiz ile birlikte son bulacaktır.

Son Dakika Doğanşehir

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2014, 00:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER