HDP Doğanşehir Belediyesi Eşbaşkan Adaylarının Projeleri

Doğanşehir Bizim, Halk Yönetecek sloganıyla yola çıkan HDP Doğanşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayları Sevim Şimşek Bayram ve Molla Ali Barsan'ın Doğanşehir için projeleri

HDP Doğanşehir Belediyesi  Eşbaşkan Adaylarının Projeleri
DOĞAL ENERJİ KAYNAKLARI

Enerji ihtiyacını daha düşük maliyetlerle karşılayabileceğimiz doğal dengeyi bozmayan güneş paneli ve rüzgar gülüyle Doğanşehir'inenerji ihtiyacını karşılayacağız.

CEMEVİ

Farklılıklar zenginliklerimizdir düşüncesinden hareketle insanların inançlarınırahatça ifade edebilecekleri yerler oluşturacağız

TARIMSAL KOOPERATİFLER

Ürünlerinaracılar tarafından üreticiden ucuza alınıp tüketiciye pahalıya satılmasına alternatif olarak üretici ve tüketici arasındaki aracıyı kaldırmak için üretici ve tüketici kooperatifleri kuracağız
Meyveciliğin geliştirilmesi için ilçenin ihtiyacını karşılayacak soğukhava deposunun ve meyvesuyu fabrikasının yapılması.

AİLE DANIŞMAN MERKEZLERİ

Toplumsal değerlerin bozulduğuekonomik,sosyal ve psikolojik sorunların derinleştiği bu dönemde aile içi sorunların çözümünde yardımcı olabilecek uzman ekiplerin oluşturulmasını sağlayacağız.

OTOPARK

Şehri araba kirliliğinden kurtarmak,şehir merkezinde araçların kaldırıma ve yol ortasına park etmesini engellemek amacıyla otoparklar yapacağız.

ŞEFFAF BELEDİYECİLİK BÜLTENİ

Kentimiz bizim sloganını esas alarak belediyenin gelir ve giderlerini aylık bültenle halka duyuracağız.

YEŞİL ALANLARI KORUMA VE GELİŞTİRME

Doğadaki ekolojik dengenin bozulmaması için HES'lerle taş ocaklarıyla yok edilen akciğerlerimizin geleceğimizi yok sayan rantçıların elinden alacağız ve Doğanşehir'de 'Sen de bir fidan dik' kampanyasıyla ilçemizi yeşillendirme çalışması başlatacağız.

MAHALLE PARKLARININ AÇILMASI

İnsanlarımızı betonlaşan kent yaşamı içinde boğulmaktan kurtarıp mahalle içinde çocuklarımızın oynayabileceği yaşlı insanların temiz hava alabileceği,ailelerin piknik yapabileceği parkların oluşturulması.

MODERN ALTYAPI

Parke taşı yap-boz belediyeciliği değil,Doğanşehir'in altyapı sorunlarını modern bir sistemle kesin çözüme ulaştıracağız.
Belediye yöneticilerinin utancı olan ve kentin ortasından geçen lağım deresinin ıslah edilmesi;buranın ıslahında derenin üzerinin kapatılması değil,temiz suyun açık kanal sistemi ile,kanalizasyonun da yer altında kapalı borularla verilmesi,derenin her iki tarafının düzenlenip yürüyüş parkı ve yeşil alan yapılması.

KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ

Doğanşehir'in modern yapıya ulaşması için halkımızın ihtiyacı olan tiyatro,sinema,müzik,resim,folklör,spor vb. çalışmalarınyürütülebileceği bir sanat merkezinin yapılması.

OKUMA EVLERİ

Çocuklarımızın özgüvenlerininartırılıp,okuldaki eksikliklerinin telafisi içinuzaman kadrolar tarafından okuma evlerinde çocuklarımızın eğitim ihtiyacının parasız olarak giderilip, çocuklarımızın hayata karşı daha güçlü bireyler olmasını sağlamak.

ENGELLİ BAKIM EVLERİ

Ailesi tarafından bakılamayan,sokaklara terk edilen engelli vatandaşlarımızın bakımlarının yapılacağı sosyal alanların olduğu bakım evlerinin yapılması.Sokak ve caddelerin engelli vatandaşların ihtiyaçlarına göre düzenlenmesi.

İÇME SULARININ SAĞLIKLI HALE GETİRİLMESİ

İçme sularının kaynak merkezlerine arıtma tesisleri yapılarak,arıtılan suların aspes borularla değilde,insan yaşamını tehdit etmeyen,çağın koşullarına uygun,Dünya Sağlık Örgütü tarafından kabul edilmiş yeni bir şebeke sistemi ile Doğanşehir halkının hizmetine sunmak.

ÇÖP TEPELERİ DEĞİL ÇÖP DÖNÜŞÜM SİSTEMLERİ

Yeşil alan olarakkullanılabilecek bölgelerin çöp tepesi şeklinde çevre ve insan sağlığına zararlı hale getirilmesine karşı çöp dönüşüm sistemi ile hem çevre kirliliğinin önüne geçeceğiz hem de dönüşümle artı değer elde edeceğiz.

SAĞLIK HİZMETLERİ

Elli bin nüfuslu şehrimizin sağlık ihtiyacına 30 yataklı 'C' düzeyindeki hastanenin cevap veremeyeceği ve yeni yapılmakta olan hastanenin de aynı düzeyde olması sorunun çözümünde bir değişiklik yaratmayacaktır.
Şehrin ihtiyacı olan 'A' düzeyinde tüm branş doktorlarının olduğu hastane yatak sayısının ihtiyaca cevap verecek yeterlilikte olduğu,modern cihazlarla donatılmış Doğanşehir'in ihtiyacını karşılayan hastanenin yapılması.

HDP DOĞANŞEHİR BELEDİYESİ EŞBAŞKAN ADAYLARI

Molla Ali Barsan:1947 yılında Harapşehir köyünde doğdu,emekli öğretmen,4 dönem EMEP yöneticiliği yaptı.2009 seçimlerinde güçbirliği sürecinde aktif çalışmıştır.

Sevim Şimşek Bayram:1979 Hekimhan doğumlu.Üniversiteden Çocuk Gelişimi mezunu.Rehabilitasyon merkezinde çalışıyor.

Son Dakika Doğanşehir

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2014, 02:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER