Doğanşehir İlçesi Polat Beldesi’nde çocuk ve kadınlara eğitim semineri verildi

Doğanşehir İlçesi Polat Beldesi'nde çocuk ve kadınlara eğitim semineri verildi. Doğanşehir Polat Belediyesi tarafından düzenlenen ve Malatya Belediyesi Aile Danışma ve Destek Merkezi (MADEM) bünyesinde sosyoloji uzmanlarınca öğrenci velilerine yönelik 'Anne Baba Tutumunun Çocuklar Üzerindeki' etkisi konulu seminer Polat Vaiz Şahin Ortaokulu'nda verildi.

Doğanşehir İlçesi Polat Beldesi’nde çocuk ve kadınlara eğitim semineri verildi

 

MADEM bünyesinde uzman Sosyologlar Ferhat Dalaman, Zehra Sönmez, Mehmet Koyuncu, Elif Sengönül ve Sümeyye Abacı konuşmacı olarak seminere katıldı.

Öğrenci velilerinin ilgi gösterdiği seminerde konuşan Polat Belediye Başkanı Hasan Orman, "Ailenin temeli anne baba ve toplumun can damarı da çocuklardır. Bu vesile ile sağlıklı bir nesil yetiştirmek istiyorsak, mutlaka anne ve babanın eğitimli olması şart. Bu vesile ile Malatya belediyesi MADEM bünyesindeki uzman sosyoloji uzmanlarımıza bizleri kırmadıkları için teşekkür ediyorum" dedi.

Daha sonra konuşan Uzman Sosyolog Ferhat Dalaman, "Eşiniz kendi için en son, amma siz çocuklarımızı mutlu etmek için harcama yapar. Aşırı ani tepkiler aile içi iletişimi azaltır. Birbirimizle konuşurken saygıyı elden bırakmayalım, çocuklarınıza mutlaka zaman ayıralım, verdiğiniz sözü mutlaka yerine getirin ve asla tutamayacağınız sözü vermeyin. Unutmayalım ki sevgiye doymayan bir çocuk hep çocuk olarak kalır. Her yaştaki çocuk için birlikte zaman geçirme önemlidir" ifadelerini kullandı.

Daha sonra öğrenci velileri, uzman sosyologlarla bire bir görüşerek sorunlarını dile getirildi.

Program, Polat Belediye Başkanı Hasan Orman'ın konuşmacılara çiçek takdim etmesinden sonra sona erdi

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2014, 13:59

Eren Aslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER