Hdp Doğanşehir 1. Geleneksel Bahar Festivalini Düzenledi

HDP Doğanşehir'in Düzenlediği 1. Geleneksel Bahar Festivaline Büyük Bir İlgi Varsı Yaklaşık 3000 kişi Katıldı.Katılanlar Ferhat Tunç'un Şarkıları İle Coştu.

Hdp Doğanşehir 1. Geleneksel Bahar Festivalini Düzenledi

 16 Mart  Halapçe Katliyamını Saddam Hüseyin'in emriyle Irak ordusuna ait uçakların, 16 Mart 1988'de kimyasal gaz bombaları attığı Halepçe'de çoğu kadın ve çocuk 5 bin kişi hayatını kaybetmiş, 7 bini aşkın kişi yaralanmış kişileri Anısına Konuşmalar Yapıldı.Sonrasında  Halapçe'de ,Gazi Mahallesin, Roboski Katlıyamında ,Gezi Olaylarında Yaşamını Yitiren ve Bütün Devrim Şehitleri Anısına 1 Dakikalık Saygı Duruşunda Bulunuldu.
Saygı Duruşu Esnasın Katılımcılar Zafer İşareti Yaptı.

HDP Doğanşehir Belediye Eş Başkan Adayı Sevim Şimşek Bayram  Konuşmasını Yaptı.Kadınların Sesi Olacağını Belirten Eş Başkan Adayı Okumak Sadece Bir Kadını Kurtluuş Değil Örgütlü Bir Şekilde Erkek Egemen Zihniyet Karşı Hareket Etmeliyiz Dedi. Hdp Eş Başkanlık Sistemi Kadına Daha çok Siyaset Ve Kendini İfade Etmek alanı Oluşturduğunu Belirti.
Konuşması Sık Sık "Jin Jiyan Azadi " Sloganı ve Alkışlarla Kesildi.
HDP Doğanşehir Belediye Eş Başkan Adayı Molla Ali Barsan'nın Konuşmasını Yaptı. Doğanşehir Öncelik Apsesli Borulardan Kurtarıp Temzi Ve Sağlıklı İçme Suyuna Kavuşturacağız Dedi. Derelerimiz Üzerine Kapanmadan Park Ve Yürüyüş Yolu Haline Getireceğiz dedi. Doğanşehir Alevi yurttaşları Kendi İnançlarını  Özgürçe Yaşaması İçin Bir Cem Evi Yapacağız Dedi. Konuşması Sık Sık "Yaşasın Halkları Kardeşliği ve  Biji Biratiya Gelan " Sloganı ve Alkışlarla Kesildi.
HDP Malatya Büyük Şehir  Belediye Eş Başkan Adayı Hasan Şahin Konuşmasında Çiftçilerin Sorunlarına,  Yaşanan Haksızlıklara Ve Yolsuzluklara Deyindi.
HDP Malatya Eş Başkanı Beyhan Bali Konuşmalarını Yaptı.
Malatya Eğitim Sen Müzik Grubu  Önce Halepçe Katliyamı İle Bir Agit Okundu.Sonrasinda Hareketli Türkler Eşliğinde Halaylar Çekildi Sloganlar ''
HDP Halktır Halk Burada . HDP Umuttur Umut Burada Sloganları '' Atıldı.
Ferhat Tunç'un Kendisinin 30 senelik sanat hayatında Mücadele Ettiğini Ve Halada Edeceğini Söyledi. Gençlik Barış İstiyor Sloganları Eşliğinde Barış Güvencinleri Uçuruldu.  Ferhat Tunç'un Türkülerine Alandaki Halkın Katılımı İle Çoşkulu Bir Şekilde Söylendi Ve Umut Vadeden Bir Görüntü Oluştu.  Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2014, 23:00

Eren Aslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER