Saadet Partisi, Doğanşehir'i Ziyaret Etti

SP'nin Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı Adayı Ahmet Münir Erkal, Malatyalıların gönlündeki vizyon ve heyecanı alanlara taşıdıklarını söyledi.

Saadet Partisi, Doğanşehir'i Ziyaret Etti

 aadet Partisi'nin Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı Ahmet Münir Erkal, Malatyalıların gönlündeki vizyon ve heyecanı alanlara taşıdıklarını söyledi.

Saadet Partisi Malatya İl Teşkilatı, 30 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında Doğanşehir İlçesini ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı Ahmet Münir Erkal, "Artık bu çürümüş ve kirlenmiş siyasetin Türkiye'den temizlenmesi lazım. Siyasetin odak noktasında insana hizmet etmek vardır. Bir milletin yöneticisi ona hizmet edendir. İnsanlarımızın, hanımefendi kardeşlerimizin, gençlerimizin, çocuklarımızın problemlerini bilip, bunun için kendini oraya odaklayarak hizmet etmek isteyen iradeler bu memlekete hakim olmalıdır. Bu temel bir ölçüdür. Ahmet'in, Mehmet'in hatırıyla siyaset olunmaz" dedi.

"SELAMLA SABAHLA BU İŞLER OLMAZ"

Erkal, büyükşehir belediye başkanının büyük bir vizyon ve ufka sahip olması gerektiğini vurgulayarak, "Malatyalıların gönlündeki vizyon ve heyecanı alanlara taşıyoruz. Kardeşlerimize anlatıyoruz. Peki diğerleri ne yapıyor. Ne ortaya çıkıyorlar, ne gözüküyorlar nede cevap veriyorlar? Yazık olsun onlara, yazıklar olsun size. Çıkın ortaya Malatya Büyükşehir'i nasıl planlayacağınızı gösterin. Neler yapacağınızı söyleyin. İnsanlarımızın hangi ihtiyaçlarını karşılayacağınızı gösterin. Yüreğiniz varsa çıkın. Ahmet'in, Mehmet'in selamıyla bu işler olmaz. Büyükşehir Malatya'yı böylemi yöneteceksiniz. Bunlar sıkışınca ikinci bir şey daha yapar. Baskıya başlarlar, korkutmaya başlarlar, tehdide ve şantaja başlarlar. Bir iktidar, bir güç, bir siyasi iktidar eğer vatandaşın iradesine sahip duymayıp onu tehdit ediyorsa, bana oy vermezseniz hizmet alamazsınız diyorsa, şantaj yapıyorsa, parayla oy satın alıyorsa kendi mezarlarını kazıyor haberleri olsun. Bu millete saygı duyacaksınız. Doğanşehirlinin ve Malatya'nın iradesine saygı duyacaksınız. ya adam gibi adam getirip aday koyacaksınız. ya da böyle selamla, sabahla, hatırla, korkutmayla siyaset yaparak bu memlekete saygısızlık, itibarsızlık etmeyeceksiniz" ifadelerini kullandı.

"SÖYLEYECEK TEK BİR SÖZLERİ YOK"

SP Malatya İl Başkanı Mehmet Asiltürk, Malatya'nın doğru yönetilmesi için işin ehil insanlara verilmesi gerektiğini belirterek, "Çünkü Malatya'mız, ilk kez büyükşehir oluyor. Büyükşehir'in temelleri ilk kez bu seçimde atılıyor. Bizler Saadet Partisi olarak inancımız gereği olarak 'işi ehline verin' düsturuyla Malatya Büyükşehir'imize de, ilçelerimize de liyakat ve ehliyet sahibi arkadaşlarımızla yola çıktık. Değerli kardeşlerim bu seçimler bir yol ayrımı seçimidir. Bu seçimler birilerinin artık yapamadıklarını milletin görme seçimidir. Bizler yaklaşık kırk beş gündür geziyoruz. Söyleyecekleri bir tek sözleri yok. Yaptıkları bir tek icraatları yok. Bir kişinin gölgesine sığınmışlar. Birilerinin eteğine tutunmuşlar. Ancak onu anlatıyorlar. Eğer bize oy vermezseniz, bizim yanımızda olmazsanız, bize destek olmazsanız? Söyledikleri başka bir şey yok. On iki yıldır iktidardalar ve işsizliği istismar ediyorlar. Siz on iki yıldır memleketteki işsizlere iş buldunuz da sizlerin elinizi tutanlar mı var. Bugün seçim geldiğinde zorda kaldığınızda işsiz kardeşlerimi istismar ediyorsunuz. Devlet Türkiye Cumhuriyeti vatandaşın hepsine eşit davranmak zorundadır. Eğer yardım yapıyorsa, eğer onlara imkan sağlıyorsa, çocuk parasını veriyorsa bu memleketin vatandaşı olduğu içindir. Bugünde gelmişler bu yardımları kendilerine oy sebebi yapmışlar" şeklinde konuştu. - MALATYA

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2014, 08:55

Eren Aslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER