Dogansehirideki Yoğun Kar Yağışından Dolayı Eğitime 3 Gün Ara Verilmiştir

Dogansehirideki Yoğun Kar Yağışından Dolayı Eğitime 3 Gün Ara Verilmiştir. Bir Çok Köy Okulu Kapalı Olduğu Gelen Bilgiler Arasında..

Dogansehirideki Yoğun Kar Yağışından Dolayı Eğitime 3 Gün Ara Verilmiştir

 Dogansehirideki Yoğun Kar Yağışından Dolayı Eğitime 2 Gün Ara Verilmiştir.  Yılbaşı Tatili de Eklenince toplam 3 güne  Oldu.Bir Çok Köy Okulu Kapalı Olduğu Gelen Bilgiler Arasında..


Malatya'nın Doğanşehir İlçesi'nde etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime 2 gün ara verildi. Yılbaşı tatili ile birlikte toplam 3 günlük aranın ardından ilçede eğitime perşembe gününden itibaren devam edilecek.

Dün öğleden sonra başlayan kar yağışı aralıksız devam edince, Malatya Valiliği tarafından ilçedeki okulların 2 gün tatil edilmesine karar verildi. İlçe merkezinde yarım metreyi bulan kar kalınlığı yüksekteki köy ve mezralarda 1 metreye kadar ulaştığı belirtildi.

Geçen hafta yoğun kar yağışı sonrası ilçeden Malatya'ya gelen öğretmenleri taşıyan servis kaza yapmış ve kazada 5'i öğretmen 6 kişi yaşamını yitirmişti. Kaza sonrası öğretmenlerin aileleri, yetkililere tepki göstererek okulların neden tatil edilmediğini sormuştu

Gelişmeleri Haberin Detayında Takip Edebilirsiniz..

Saygılarımla....

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2013, 08:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER