İÇİMİZDEN BİRİ

Malatya’nın,en etkili özgüveni gelişmiş, nitelikli futbolcu , antrenör ve futbol hayatından sonra Vuslat Tv. spor yorumcusu , Spor Analiz Gazetesi Genel Koordinatörü ve köşe yazarı Aziz Yiğit , hocamı sizler tanıyorsunuz ama birde yabancı gözüyle anlatmak istedim.

İÇİMİZDEN BİRİ

Aziz Yiğit hocam 1956 yılında Malatya’da ,doğdu evli ve iki çocuk babası.Futbol hayatına Orta Okul sıralarında 1969 yılında Ataköy Spor Kulübüne girmesiyle büyük çıkış yaptı.Sergilediği oyun ile teknik adamların dikkatini çekmeye başladı ve Malatya Demir Spor Kulübüne transfer oldu.Gösterdiği oyunculuk kariyer süresince tarafl ı ve tarafsız herkesin beğinisini kazanarak sevilen , başarılı oyunculardan biri haline geldi.Bu arada çok sevildiği için arkadaşları ona ‘’ Kirve Aziz’’ , lakabını taktılar.Bu arada futbol tutkusu nedeni ile eğitimini Orta okulu bitirerek sonlandırdı.

Aziz yiğit, Malatya Demir Spor’da, başarılı 2 sezon oynadıktan sonra Malatya Spor’a , transfer oldu.Göstermiş olduğu yüksek performanstan dolayı ve çok başarılı spor döneminden sonra Adıyaman Spora , transfer oldu.Ancak Adıyaman Spor’da oynanmakta olan maç esnasında ağır bir sakatlık geçirerek spor hayatına istemeyerek 1986 yılında yeşil sahalara veda etmek ve spor hayatına son vermek zorunda kaldı. Uzun bir tedavi sürecin ardından şu an başkanlığını yaptığı Malatya Gücü Kulübüne oyuncu antrenör olarak göreve başladı. Bu görevinde de üstün başarı göstererek sırası ile Ataköy Spor, Sanayi Spor, ve Malatya Spor Bal takımında futbol hayatındaki başarısını teknik direktörlük kariyerinde de görevini en iyi şekilde sürdürmüştür.

Çok başarılı geçirdiği spor hayatın da Teknik adam olma sürecinde futbol tutkusu nedeni ile Lise eğitimine devam etmediğinden dolayı antrenörlük kursuna katılamadığı ve Lise diploması olmadığı için Antrenörlük hayatına da son vermek zorunda kaldı.

Aziz Yiğit , hocamız bunca olumsuzluklar karşısında mücadeleyi sürdürüp başarılarını devam ettirmek spora olan aşkı, tutkusu ile Pötürge Belediye Spor Kulubünde menejerlik, Ankara Gençler Birliği Bölge sorumluluğu, Malatya Gücü Alt Yapı, 2 lig ve 3 liglerde Kulüp Menejerlik görevine başayarak başarı ile sürdürmüştür.

1932 ‘de Fırat Spor olarak dönemin Millet Vekili Ahmet Fırat ve arkadaşları tarafından kurulmuş ve 1980 İhtilalinden sonra Malatya Gücü adını almış .Ancak bazı kötü niyetli kişiler yüzünden takım kapandı. Aziz Yiğit ve Arkadaşları ile birlikte takımın adını değiştirerek 1932 Malatya Gücü olarak takımı hayata geçirerek futbol adına imzasını atmıştır .

Aziz Yiğit , hoca 1932 Malatya Gücü Spor Takımın Başkanlık görevini tecrübesini kullanarak sürdürmektedir.Misyonu alt yapıyı güçlendirmek, profesyonel futbolcular yetiştirmek futbol takımının centilmenlik içinde ilkeleri doğrultusun da amaçlarına uygun sezon geçirmek ve var olan gücünü sonuna kadar kullanmaktır.

1932 Malatya Gücü Futboll Takımını 1 Amatör Futbol Liginden 3 Lige çıkarmak iddaalı ve karalı olarak yola devam etmektedir.Severek futbol oynadım ve gereğini yaptım.Teşekkürler Aziz Yiğit ,hocam futbol kariyerindeki başarılarınızdan dolayı .Futbol adına yapacağınız her çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Ferah USLU


Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2014, 04:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aziz YİĞİT
Aziz YİĞİT - 9 yıl Önce

ferah hocam teşekkürler kalemine sağlık her şey gönlüne göre olsun

cumali
cumali - 8 yıl Önce

aziz hocam kolay gelsin

SIRADAKİ HABER