Erkenek ve Savaklı Eylemleri Ses Getirecek Mi?

D-850 Malatya- Adana kara yolu içinde meydana gelen Kazalarda , Doğanşehir'in Sırası İle Kelhalil,Çığlık,Savaklı,Sürgü,Erkenek Mahalleri Ve Esentepe Mahallesine Bağlı Zeren Mezrasında Halkı Huzursuz Hale Getir.Genellikle Tarım ve Hayvancılık İle Uğraşan Mahalle Sakinler D-850 Yolun Üzerindeki Tarımsal Alanlara Ve Hayvan Otlatmaları Esnasında Can ve Mal Güvenliklerin Yok Denecek Kadar Az Olduğunu Dile Getiriyor.Daha Kaç kişi Yaralasın,Kaç İnsan Ölsün,Kaç Hayvanımız Telef Olsun da buna Bir Çözüm Bulacaklar.

Erkenek ve  Savaklı Eylemleri Ses Getirecek Mi?
  Doğanşehir İlçesi Erkenek Mahallesi içinde geçen D-850 Adana-Malatya karayolu içinde meydana gelen ve beş yaşındaki bir çocuğun hayatını kaybettiği olaydan sonra Erkenek halkı toplu bir şekilde eylem yaparak yolu trafiğe kapatmıştı. Bu eylem ses getirdi ve Vali Vasip Şahin'in gayretleriye soruna çözüm aranmaya başladı.


Doğanşehir’in Savaklı mahallesinde meydana gelen kazada 6 kişi yaralandı, vatandaşlar kazaya tepki olarak yolu trafiğe kapattı.


Son Bir Aydırlı Meydana Gelen Kazalar

Tarih 05 05 2014
Doğanşehir de savaklı Köyü içinde D100 karayolu üzerinde Trafik kazası meydana geldi. Bu kez çoğunluğu özürlüler okulu öğrencileri olmak üzere toplam 10 kişi yaralandı. Yaralılar Doğanşehir Devlet hastanesinde tedavi altına alındı.

Tarih 06 05 2014 
Malatya’da yakıt dorsesi bağlı olan TIR, karayolunun ortasında kontrolden çıkarak yan yattı. Kaza, şans eseri ucuz atlatıldı.

Tarih 23 05 2014 

Doğanşehir Erkenek'te trafik kazası, tırın çarptığı çocuk hayatını kaybetti.Halk Yolu Trafiğe kapattı

Tarih 26 05 2014


 Doğanşehir'e 8 kilometre uzaklıktaki Savaklı Mahallesi'nde de meydana gelen bir başka kazada ise, 2 araç trafik çarpışmış, kaza sonucu 6 kişi yaralanmış ve bu olayın akabinde de aynı yol vatandaşlar tarafından kısa süreli trafiğe kapatılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2014, 18:39

Eren Aslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER