BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÇAKIR İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet ÇAKIR, ilçemizi ziyaret etti. Öncelikle Kaymakamlığı ziyaret eden ÇAKIR, Doğanşehir Kaymakamı Mehmet SOĞUKPINAR ve Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap KÜÇÜK ile bir süre sohbet etti

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÇAKIR İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ
Daha sonra ilçe esnafını gezen Belediye Başkanları, Belediye Binasında muhtarlarla bir toplantı yaptılar.
Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap KÜÇÜK yaptığı açıklamada ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken "Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın sorunları yerinde görmesi için yaptığı ziyaret çok faydalı olacaktır. Büyükşehir ile çalışmalarımızı koordine ederek inşallah ilçemizin sorunlarını birlik beraberlik içinde çözeceğiz." ifadelerini kullandı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet ÇAKIR ise "Eksikliklerimizin tespiti, yapacağımız çalışmalar ve sorumluluklarımız için yaptığımız ziyaretimizde başarıya ulaşacağımıza inanıyorum. Daire amirleri ile katıldığımız bu toplantılarda, acil plan eylemlerini gerçekleştirmeyi, hızlı ve kaliteli hizmet sunmayı hedefledik. Büyükşehir ile birlikte yaklaşık olarak 100 milyon TL'lik bir borçta devralmış olduk. Ama inşallah bu sorunların üstesinden geleceğiz. Köylerimizde su ücreti merkezlere göre 1/4 oranında alınacaktır. Şu anki en büyük sıkıntılarımızdan birisi kaçak su kullanımıdır. Kaçak su kullanmak haramdır." dedi.
Daha sonra muhtarlara söz hakkı verilerek köylerin acil sorunları hakkında bilgi alındı. Yapılan görüşmeler doğrultusunda tespit edilen eksiklikler için Başkan çakır talimat verdi. Toplantıdan sonra Belediye Başkanı Vahap KÜÇÜK ilçe merkezinin genel sorunları hakkında Başkan ÇAKIR ile bir görüşme yaptı. Heyet daha sonra Beldeleri gezerek sorunları yerinde inceledi. 
Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2014, 11:29

Eren Aslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER