Erkenek Tüneli için ikinci kez ihaleye çıkıldı

İhaleyi 97 milyon 752 bin lira tutarla Mürsel Yapı adlı Bitlis merkezli inşaat firması kazandı

Erkenek Tüneli için ikinci kez ihaleye çıkıldı

 MALATYA- Malatya-Adana Karayolu, Erkenek Beldesinde yapımı halen süren Erkenek Tüneli için ikinci kez ihaleye çıkıldı. İhaleyi 97 milyon 752 bin lira tutarla Mürsel Yapı adlı Bitlis merkezli inşaat firması kazandı.

İHALEYİ BİTLİS MERKEZLİ MÜRSEL YAPI FİRMASI KAZANDI

Malatya- Adıyaman- Gaziantep- Adana karayolunun yeni güzergahı üzerinde Erkenek yakınlarında gidiş ve geliş  2’şer şeritli olmak üzere 1840’ar metre uzunluğunda inşa edilmekte olan Erkenek Tünelinin eksik kalan işlerin tamamlanması için, Karayolları 8.Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan pazarlık usulü ihalede HGG İnşaat-STY İnşaat-Adabağ Yapı-Elitbay İnşaat-Ziver İnşaat-YSE Yapı, İsmert İnşaat ile Mürsel Yapı yarıştı. Yaklaşık maliyeti 124 milyon 705 bin TL olan ihaleyi, 97 milyon 752 bin 600 lira tutarla Bitlis merkezli Mürsel Yapı adlı inşaat firması kazandı.

ZEMİN ETÜDÜ VE SONDAJ ÇALIŞMALARI KÖTÜ  YAPILMIŞ

Karayolları yetkilileri, AK Parti Malatya Milletvekillerinin açılış için verdiği tarihi birkaç defa değiştirmek zorunda kaldığı Erkemek Tünelinin yapımındaki gecikmenin tüneldeki zemin etüdü ve sondaj çalışmalarının yetersiz ve kötü biçimde yapılmasının yarattığı sorunlardan kaynaklandığını belirtirlerken, tünelin eksik kalan işlerindeki ikmal inşaatı çalışmaları için yapılan ihalenin sözleşmesine göre ihaleyi kazanan Mürsel Yapı firmasının işi 13 Nisan 2014 tarihine kadar tamamlayacağı belirtildi.

Kaynak: Erkenek Haber


Saygılarımla...

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2013, 18:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER