Samsung Galaxy Gear Eylül de geliyor

Teknoloji devleri arasında 2014’te yaşanması beklenen akıllı saat savaşı, beklenenden daha erken başlayacak gibi görünüyor. Samsung, akıllı saat projesini ilk kez öne süren en büyük rakibi Apple’a çalım atarak, Galaxy Gear adını verdiği ürününü gelecek ay piyasaya sunmaya hazırlanıyor.

Samsung  Galaxy Gear  Eylül de geliyor

Sony’nin başını çektiği, Apple, Samsung, LG ve Microsoft’un da katıldığı akıllı saat savaşında, ilk önemli hamle Samsung’dan geldi.

Samsung’un, 4 Eylül tarihinde Galaxy Gear adındaki akıllı saatini sunması ve Apple ile olan rekabetindeki yeni bir cephe açması bekleniyor.

Berlin’de düzenlenecek IFA tüketici elektronikleri fuarında tanıtılacak olan Galaxy Gear’ın, internet üzerinden akıllı telefonlara bağlanma özelliği bulunacağı belirtildi.

Guardian’ın verdiği bilgiye göre, cihaz sesli arama yapma, e-posta yazma ve internette söfr yapma özellikleri sunacak.

iWATCH’TAN ÖNCE SATIŞA ÇIKABİLİR
Her ne kadar tanıtılacağı tarih kesinleşmiş gibi olsa da, Galaxy Gear’ın ne zaman satışa çıkacağı belli değil. Ancak cihazın Apple’ın üzerinde çalıştığı iWatch’tan önce satışa çıkma ihtimali yüksek görünüyor.

Akıllı saat sunan ilk marka olan Sony ise SmartWatch 2 adlı cihazını bu yaz başında sunmuştu. ABD’li Pebble Technology şirketinin hazırladığı akıllı saat ise 275 bin önsipariş aldı.

AKILLI SAAT DÖNEMİ BAŞLIYOR
Araştırma şirketi Canaly’in verilerine göre, 2013 bitmeden 500 bin akıllı saat satılabilir.

Samsung, Apple, Google ve LG gibi şirketlerin girmesiyle genişleyecek olan piyasanın, 2014’te ise 5 milyon ürün satması bekleniyor.

Bir diğer araştırma şirketi Juniper Research ise 2018’de satılacak giyilebilir akıllı ürünlerin 170 milyona ulacağını öne sürdü.

Kaynak: ntvmsnbc


Saygılarımla..

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2013, 19:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER