Windows Xp nin 83 Günü Kaldı

Son dönemde kullanıcıları Windows XP’den uzaklaştırmaya uğraşan Microsoft, 83 gün sonra Windows XP’yi emekliye ayıracağını duyurdu.

Windows Xp nin 83 Günü Kaldı

Windows XP'yi geride bırakmaya kararlı olan Microsoft, kullanıcıları eski işletim sisteminden vazgeçirmek için son dönemde yoğun bir çalışma yürütüyordu. Ancak Microsoft'un tüm bu çabalarına rağmen birçok kullanıcı Windows XP kullanmaya devam ediyor. Durum böyle olunca da Microsoft, yaptığı açıklamayla 8 Nisan 2014'te Windows XP'yi emekliye ayıracağını ve kullanıcıların yeni bir işletim sistemine geçmek için 95 günü olduğunu belirtti. Microsoft, 8 Nisan 2014'te resmi olarak emekliye ayrılacak olan Windows XP'yi kullanmaya devam eden kullanıcıların bir çok güvenlik açığıyla karşılaklarını belirtti. Microsft yeni güvenklik yamaları ve güncellemeler yayınlanmayacak olan eski işletim sistemini kullanmaya devam eden kullanıcıları, sistemde bulunan açıklıkları kullanarak saldırılarda bulunacak hackerlara karşı da uyardı
indows XP'yi geride bırakmaya kararlı olan Microsoft, kullanıcıları eski işletim sisteminden vazgeçirmek için son dönemde yoğun bir çalışma yürütüyordu. Ancak Microsoft'un tüm bu çabalarına rağmen birçok kullanıcı Windows XP kullanmaya devam ediyor. Durum böyle olunca da Microsoft, yaptığı açıklamayla 8 Nisan 2014'te Windows XP'yi emekliye ayıracağını ve kullanıcıların yeni bir işletim sistemine geçmek için 95 günü olduğunu belirtti. Microsoft, 8 Nisan 2014'te resmi olarak emekliye ayrılacak olan Windows XP'yi kullanmaya devam eden kullanıcıların bir çok güvenlik açığıyla karşılaklarını belirtti. Microsft yeni güvenklik yamaları ve güncellemeler yayınlanmayacak olan eski işletim sistemini kullanmaya devam eden kullanıcıları, sistemde bulunan açıklıkları kullanarak saldırılarda bulunacak hackerlara karşı da uyardı.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2014, 15:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER