Malatya da Ak Partili 2 Meclis Üyesi İstifa Etti

AK Partili Malatya Il Genel Meclisi Üyesi Battal Paşahan ile Hasan Hüseyin Şahin, yolsuzluk ve rüşvet operasyonu karşısında takınılan tavır nedeniyle partilerinden istifa etti.

Malatya da Ak Partili 2 Meclis Üyesi İstifa Etti


Battal Paşahan ile Hasan Hüseyin Şahin, 17 Aralık'ta başlayan yolsuzluk ve rüşvet soruşturması karşısında partililerin takındığı tavır, Pütürge Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları mütevelli heyeti üye seçimlerindeki tutum ve Pütürge ilçesi belediye başkan adaylığı sürecinde Malatya milletvekillerinin bazı aday adaylarını diğerleri karşısında desteklemeleri nedeniyle istifa ettiklerini açıkladı.

Il Genel Meclisi'nde bir basın açıklaması yapan Battal Paşahan, üç nedenden dolayı partilerinden ve meclis üyeliğinden istifa ettiklerini belirterek, partilerinin tutumunu eleştirdi.

30 Mart yerel seçimlerine kadar Il Genel Meclisi'ndeki görevlerini sürdüreceklerini belirten Paşahan, önümüzdeki günlerde Pütürge ilçesindeki muhtarlarla istişare toplantısı gerçekleştirerek yol haritası belirleyeceklerini ifade etti. 
Istifalar sonrası Il Genel Meclisi'ndeki AK Partili üye sayısı 30'a, CHP'li üye 6, Saadet Partili üye 1, bağımsız 2 olarak gerçekleşti. 

Yerel seçimlerle birlikte Malatya'nın büyükşehir statüsüne kavuşmasıyla meclis kapanacak

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2014, 17:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER