Erkenek Öğrencileri Değerler Eğitimi Ziyaretleri Gerçekleştirdi

Malatya'nın Doğanşehir ilçesine bağlı Erkenek beldesi Mustafa Kemal İlkokulu'ndan bir grup öğrenci, Değerler Eğitimi Projesi kapsamında Doğanşehir Adliyesi ziyaret etti. Mustafa Kemal İlkokulu öğrencileri, öğretmenleri İdris Çatı ve Adem Duman nezaretinde Doğanşehir Adliyesi'nde bir duruşmayı izledi. Öğrenciler, yargılamanın nasıl yapıldığı konusun da bilgilendirildi. Hakim ve savcıları soru yağmuruna tutan öğrenciler, görüşmeden son derece memnun kaldı.

Erkenek Öğrencileri  Değerler Eğitimi Ziyaretleri Gerçekleştirdi

Doğanşehir Cumhuriyet Savcısı Serkan Tayyar Ünsal tarafından kabul edilen öğrenciler, bir süre karşılıklı sorulu cevaplı sohbet ettikten sonra kapanan Doğanşehir Cezaevi'ne götürüldü. Burada Cumhuriyet Savcısı Serkan Tayyar Ünsal, kapanan Doğanşehir Cezaevi'nin gezdirilerek oradaki şartlar, Savcı Ünsal tarafından anlatıldı.

Öğrenciler Değerler Eğitimi Projesi kapsamında Doğanşehir Kaymakamı Mehmet Soğukpınar'ı ziayert ederek, kaymakamın görevleri ile ilgili olarak bilgilendirildi. Daha sonra Doğanşehir Milli Eğitimi Müdürü Hüseyin Söylemez'i de ziyaret eden öğrenciler Milli Eğitim Müdürlüğü'nün işleyişi ile ilgili bilgi aldı.

Öğrenciler, daha sonra Doğanşehir Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Söylemez'in verdiği öğle yemeğine katıldı.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2014, 15:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER