Telefon ve tabletlere sürpriz TRT zammı kapıda

Bakanlar Kurulu tarafından alınan yeni "TRT bandrolü kararı" cep telefonu ve tabletler için önemli oranda bir zam anlamına geliyor!

Telefon ve tabletlere sürpriz TRT zammı kapıda

Bakanlar Kurulu, yeni aldığı kararla birlikte internet bağlantısı bulunan ve bu yolla radyo ve TV yayınlarını alabilen cihazlar için yaklaşık yüzde 6 oranında ek maliyet getirecek TRT bandrolü zorunluluğu getiriyor. Daha önce bu bandrol, sadece donanımsal radyo veya TV alıcısına sahip cihazlar için zorunluydu.

Konuyu şu şekilde açmak mümkün: Artık, bir şekilde internete bağlanabilen cep telefonları veya tabletler de, uygulama yüklenerek TV ve radyo yayınlarına internet üzerinden ulaşabilecekleri için, TRT bandrolü uygulamasına dahil edilecek.

Bu karar, doğal olarak akla yeni bir zammı getiriyor. Henüz açıklanmış bir zam durumu söz konusu değil. Ancak ithalatçılara yüklenen bu ek maliyetin, son kullanıcı fiyatlarına yansıması kaçınılmaz görünüyor. Yani çok yakında, telefon veya tablet alacaklar, yaklaşık olarak yüzde 6 oranındaki ek maliyeti fiyatlara eklenen zam olarak görebilirler.

Kaynak:chip.com.tr

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Eren Aslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER