Erkenek'te yol kontrolü yapan askerlere TIR çarptı: 1 şehit

Erkenek'te yol kontrolü yapan askerlere TIR çarptı: 1 şehit

Erkenek'te yol kontrolü yapan askerlere TIR çarptı: 1 şehit

Dün gece Doğanşehir ilçesi Erkenek mahallesin de yol kontrolü yapan Jandarma ekiplerine TIR’ın çarpması sonucunda şehit olan Jandarma Er Uğur İpek memleketi Nevşehir’e uğurlandı.
 
Dün gece Doğanşehir ilçesi Erkenek Mahallesinde yol kontrolü yapan Jandarma ekiplerine TIR çarpmış ve jandarma Er Uğur İpek Doğanşehir ilçe hastanesine kaldırılmış ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.
 
Bugün 2 nci Kara Havacılık Alay Komutanlığında düzenlenen törenin ardından şehidin naaşı memleketi Nevşehir’e gönderildi.
 
Törene katılan ve şehidin babası Hüseyin İpek’i bir an olsun yalnız bırakmayan Vali Mustafa Toprak ile birlikte törene 2 nci Kara Havacılık Alay Komutanlığında Kara Hava Alb. Hakan Keleş, İl Jandarma Alay Komutanı J. Alb. Şerafettin Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Battalgazi İlçe Kaymakamı Vedat Yılmaz, Yeşilyurt İlçe Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, çok sayıda İl Jandarma Komutanlığı Personeli ile Kara Havacılık Alay Komutanlığı personeli katıldı.
 
Vali Toprak, şehidin babasına oğlunun silahlı teröristlerce şehit edilmediği ancak trafik terörü ile şehit olduğunu, takdir i ilahi’ nin önüne geçilemediğini, kendisine, şehidin annesine, şehidin kız kardeşlerine ve akrabalarına başsağlığı dileyerek, taziyelerini iletti.   
 
Şehidin Türk Bayrağına sarılı naaşının katafalka konulmasıyla başlayan törende, şehit İpek’in özgeçmişi okundu. Tören, İl Müftüsü Ümit Çimen’in şehit İpek için dua etmesiyle sona erdi. Törenin ardından şehidin naaşı, memleketi Nevşehir’in Acıgöl İlçesine gönderilmek üzere askerlerin omuzunda helikopterle kondu.
 

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2016, 19:24

Orhan Selçuk

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER