Hüsne Küçük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin İmza töreni Yapıldı

Hüsne Küçük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin İmza töreni Yapıldı

Hüsne Küçük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin İmza töreni Yapıldı

Malatya Valiliği 1 nolu toplantı salonunda gerçekleştirilen protokol imza törenine Vali Mustafa Toprak Başkanlığında İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ve Doğanşehir İlçe Kaymakamı Memiş İnan ile Doğanşehir İlçe Belediye Başkanı Vahap Küçük katıldı.
 
Doğanşehir ilçesinde % 51’i İşadamı Vahap Küçük tarafından yaptırılacak olan 16 derslikli Hüsne Küçük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin İmza töreninde Milli Eğitim Müdürü Tatlı, İşadamı ve Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük’e Milli Eğitime yaptıkları katkıdan dolayı teşekkür etti.
Doğanşehir Kaymakamı İnan’da; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Doğanşehir ilçesine yaptığı ziyaret esnasında dile getirilen Kız İmam Hatip Lisesi'ni İş adamı Küçük’ ün yaptırmak için söz vermesi ve bu günde bunun hayata geçiriliyor olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek Belediye Başkanı ve hayırsever iş adamı sıfatıyla Küçük’e teşekkür etti.
 
Doğanşehir Belediye Başkanı Küçük ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ının Başbakanlığı dönemindeki ilçe ziyaretinde, ilçedeki İmam Hatip Okullarının durumunu sorduğunu ve bizlerden Doğanşehir'e bir Kız İmam Hatip Okulu istediğini, kendilerinin de bu konuda söz verdiğini ve bu sözünü bu gün yerine getirdiğini ifade ederek okulun ilçeye ve Malatya’ya hayırlı olmasını diledi.
 
Vali Toprak, Başkan Küçük’e hayırseverliği, topluma güzellikleri paylaşma, yardımlaşma duygusu aşılaması ile birlikte hamiyet severlik ölçüsü içerisinde katkı sağlamasından dolayı teşekkür edip bunun önemine değinerek “Size ve sizin şahsınızda ailenize çok teşekkür ediyorum. Çünkü hayırseverlik noktasında baktığımızda geçtiğimiz günlerde ilçeye geldiğimizde incelediğimiz Meslek Yüksek Okulumuzun yüzde 51'ini tamamladınız ve üniversiteye devrettiniz.
 
Onun dışında daha önce Doğanşehir'de 5+1 Sağlık Ocağı yeni adıyla Toplum Sağlığı Merkezi binasını yapıp sağlık hizmetlerine sunmuştunuz.  Bunun dışında  yine annenizin adına bir İlköğretim Okulu yaptığınızı biliyoruz.
 
Bugün de Sayın Cumhurbaşkanımıza vermiş olduğunuz sözü yerine getireceğiniz ve protokolünü imzalayacağımız, adının da Doğanşehir Hüsne Küçük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi olacak 16 derslikli okulun protokolünü imzalamak üzere burada toplanmış bulunuyoruz.
 
Okulun yüzde 51 olan kısmı kaba inşaatı ve çatı dâhil olmak üzere tamamlanarak bize verilecek ve sonrasında biz de bakanlığımızın onayını aldık, hızlı bir şekilde gerisini tamamlayıp Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak okulumuzu açmış olacağız. Onun için bir kez daha size, ailenize ve şahsınıza bu güzel davranışınızdan, hamiyet severliğinizden ve yardımseverliğinizden dolayı çok teşekkür ediyorum.
 
Bu gibi törenleri basınımızın önünde yapmamızın nedeni, diğer hali vakti yerinde olup, herhangi bir sektörde, alanda devletimizin katkılarıyla, milletimizin, iş dünyamızın ve varlıklı olan insanlarımızın ya da varlıklı olmasa da gönlünden bir yardım kopup  bunu ben vatandaşlarımla birlikte hizmet yolunda paylaşmak diyenlere de örnek olması.
 
Bu sebeplerden dolayı hem size ve ailenize, hem de diğer katkı sağlayacak tüm yardımseverlere, katkı severlere şimdiden teşekkür ediyoruz.”dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2016, 17:10

Eren Aslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER