Doğanşehir'e Bağlı Hudut ve Fındık Mahalleri Yol Yapım Çalışmaları Başladı.

Doğanşehir'e Bağlı Hudut ve Fındık Mahalleri Yol Yapım Çalışmaları Başladı.

Doğanşehir'e Bağlı Hudut ve Fındık Mahalleri Yol Yapım Çalışmaları Başladı.

 Malatya Büyükşehir Belediyesi Doğanşehir ilçesine bağlı Hudut Mahallesinde sürdürdüğü asfaltlama çalışmalarını tamamladı.

 

Sürgü Barajı kıyısında bulunan ve mesire alanlarının yoğun olduğu, bölgenin en önemli ulaşım akslarından biri olan Hudut Mahalle yolu yapılan asfalt çalışmasının ardından pırıl pırıl bir hale getirildi.

 

5 kilometre uzunluğundaki yolda ilk olarak asfalt bakım onarım çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yolun geri kalan kısımlarında sathi kaplama asfalt yaparak çalışmalarını tamamladı.

 

Mahalle yolunu standartlara uygun hale getirmek için 37 ton asfalt kullanan ekipler, asfalt dökmeden önce de yer yer kısmi kaplamalar yaptılar. Mahalle yolunun devamında bulunan ve Büyükşehir Belediyesine ait taş ocağı ve konkasör şantiyesi yolu da yaz dönemi içerisinde asfaltlanacak.

 

Büyükşehir Belediyesi ekipleri yine Doğanşehir ilçesine bağlı Fındıklı Mahallesinde de asfaltlama çalışmaları yaptı. Mahalle içi yollarda ilk olarak alt yapı çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi, mahalle içinden geçen derenin ıslahını da yaptı. İhtiyaç duyulan yerlerde taş duvar çalışmasını da tamamlayan ekipler, mahallede son olarak finişer makinesiyle asfalt serimi yaptılar.

 

Sorunlarımızı çözüme kavuşturan Başkan Çakır ve ekibine teşekkür ediyoruz

 

Hudut ve Fındıklı Mahalle sakinleri yapılan çalışmalardan çok memnun olduklarını belirterek, “Yollarımızın önceki hali çok kötüydü. Kışın çamurdan, yazın tozdan mahvoluyorduk. Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır sorunlarımızı gelip yerinde görerek, çözülmesi için gerekli işlemleri başlattı. Şimdi ter temiz yollara sahip olduk. Başta Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dediler.  

 

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2015, 14:08

Eren Aslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER