Doğanşehir Elma Festivali İptal Edildi

İsrail tarafından Gazze’ye yönelik yapılan saldırılar nedeniyle kınama mesajı yayınlayan Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap KÜÇÜK, 27 Eylültarihlerinde düzenlenecek olan Elma Festivali’nin iptal edildiğini söyledi.

Doğanşehir Elma Festivali İptal Edildi


Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap KÜÇÜK, İsrail devleti tarafından masum, Filistin halkına yönelik yapılan saldırıları yazılı açıklamayla kınadı.mübarek Ramazan ayında bile Gazze’de kan akıtan İsrail’in, tehlikeli bir yola girdiğini belirtti. Başkan Küçük, “Son haftalarda İsrail tarafından gerek uluslararası hukuk, gerekse Birleşmiş Milletlerin onlarca kararı hiçe sayılarak Filistin’e yönelik yapılan saldırılar, mazlumlara, çocuklara, kadınlara yapılan utanç saldırılarıdır. Hiçbir mazeret, hiçbir savunma çocuklar başta olmak üzere masum insanları öldürmeye sebep olamaz. İsrail başta olmak üzere, bu ülkeye destek veren ve yaptıkları katliam karşısında sessiz kalan ülkeler bilmeliler ki, İsrail ve onun destekçileri akıttıkları kanda boğulacaktır. Müslümanlar olarak İsrail ve onun destekçilerini lanetliyor, Filistin’e dualarımızı yolluyoruz. Allah haklıların ve mazlumların yanındadır. Allah’ın izniyle, zalimler kaybedecek, mazlumlar eninde sonunda kazanacaktır” dedi.


Küçük şunları söyledi:
“İsrail’in Filistin’e karşı uyguladığı terör ve katliam nedeniyle Doğanşehir Belediyesi olarak,  27/09/ 2014 tarihinde düzenlenecek olan Elma Festivali organizasyonunu iptal ettik. Bütün dünyanın gözleri önünde cereyan eden katliamın bir an önce sona ermesi temennisiyle, İsrail devletini bir kez daha kınıyor, dualarımızın Filistinli kardeşlerimizle olduğunu belirtmek istiyorum.”

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2014, 13:14

Eren Aslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER