Doğanşehir, Eşi Vefat Etmiş 400 Kadına Destek Çıktı

Doğanşehir Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı, eşi vefat eden kadınlara, düzenli nakdi yardım desteğinde bulunuyor.

Doğanşehir, Eşi Vefat Etmiş 400 Kadına Destek Çıktı

 Doğanşehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, eşi vefat etmiş kadınlara yönelik düzenli nakdi sosyal yardım programı kapsamında, 400 kadına iki aylık periyotlarla 500 lira yardımda bulunuyor. 

Vakıf Başkanı ve Doğanşehir Kaymakamı Mehmet Soğukpınar, yaptığı yazılı açıklamada, kadınların erkeklere oranla yoksullukla karşılaşma riskinin daha yüksek olduğunu ve kadının yoksulluğunun küresel bir sorun olarak karşılarına çıktığını belirtti. 

Özellikle eşin vefatı durumunda kadınların çocuklarıyla yoksullaşma sürecine girdiğini belirten Soğukpınar, şunları kaydetti:

"Kadınların iş gücüne katılımının az olması, eşlerini kaybetmiş olan kadınların hem çocuklarına bakmak hem de çalışmak zorunda olması gibi sorunlar yoksulluk riskini arttıran önemli nedenlerdendir. Bu durumlarla karşılaşan kadınlar mutlak yoksulluk sınırında yaşamak zorunda kalmaktadır. 2012 yılından beri tüm ülkemizde uygulandığı gibi bizler de ilçemizde ikamet eden ve maddi yetersizlik içerisinde bulunan eşi vefat etmiş 400 kadına, yapabilirliklerini genişletmek, kendilerine olan güvenlerinin artmasına yardımcı olmak, toplumdaki konumlarını güçlendirmek, çocuklarını yetiştirmelerini olumlu yönde etkileyerek sağlıklı nesiller yetiştirmelerine katkıda bulunmak amacıyla iki aylık periyotlarda 500 lira nakdi yardımda bulunuyoruz. Umarım ilçemizde ikamet eden düzenli nakdi yardım programı kapsamındaki kadınların maddi yetersizliklerini bir nebze olsun bertaraf edebiliyoruzdur."

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2014, 15:04

Eren Aslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER