LC Waikiki’nin üretim başkenti Doğanşehir mi olacak

Doğanşehir ilçesinin aynı zamanda dünyaca ünlü LC Waikiki markasının da üretim merkezi olma yolunda önemli aşama kaydetti.

LC Waikiki’nin üretim başkenti Doğanşehir mi olacak

 Dünyaca ünlü LC Waikiki markasının üretim merkezinin Doğanşehir olması için baba oğul omuz omuza verdiler. 200 işçi ve bir atölyeyle başlayan atılımın ilk hedefi üç atölye ve bin istihdam.


30 Martta yapılan yerel seçimlerden sonra çehresi hızla değişmeye başlayan Doğanşehir ilçesinin aynı zamanda dünyaca ünlü LC Waikiki markasının da üretim merkezi olma yolunda önemli aşama kaydetti. Halen, LC Waikiki mağazalarında satılan bir kısım ürünleri ilçe de üretimine başlandığını belirten Belediye Başkanı Vahap Küçük “ Doğanşehir’in genç nüfusunu istihdam edecek, üretime dayalı bir anlayışı hayata geçirmenin gayreti içersine girdik. Bin gence istihdam sağlayacak projeyle hem Doğanşehir’in, hem de gençlerin birlikte kalkınmasını sağlayacaklarını” söylemesi ise, Doğanşehir’in dünyaca ünlü markanın üretim merkezi olacağı sorusunu gündeme taşıdı.

Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük’le aynı ismi taşıyan LC Waikiki yönetim kurulu başkanı Vahap Küçük’ün omuz omuza vererek, Doğanşehir’i, LC Waikiki’nin üretim başkenti yapmasına ise, ilçe sakinleri tarafından ise memnuniyetle karşılandığı bilgisine de ulaşıldı

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2014, 17:15

Eren Aslan

YORUM EKLE
YORUMLAR
Engin Alkan
Engin Alkan - 10 yıl Önce

Helal sana baskan yürübe kim tutar seni

Mutlu Karabıyık
Mutlu Karabıyık - 10 yıl Önce

Dusunce guzel ama dogansehir buna hazir mi o kulture sahipmi evet son gunlerde genc kizlarimiz halk egitimin acmis oldugu kurslara ragbet ediyor calismak icin azimliler ama hayel kirikligi yasadiklarini goruyoruz genclerde bir an once para kazanma hirsi var isveren icin bu buyuk tehlike bide bizim insanimiz sabirsiz ve tok

Muzaffer Tursun
Muzaffer Tursun - 10 yıl Önce

Yıllardır yapılması gereken ancak çok geç kalınmış bir karar. Çok doğru ve yerinde olmuş, cennet Doğanşehir 'e yakışır. Başkanı kutluyorum.

Kadir Okcu
Kadir Okcu - 10 yıl Önce

Onemli bir karar. Dogansehirde bir organize sanayi bolgesi kurulmali.

SIRADAKİ HABER