Doğanşehir Çocuk İstismarına Karşı Ayakta (Video lu Haber)

Son günlerde Doğanşehir Ve ülke genelinde  yaşanan Çocuk İstismarı ve Kadın ölümleri protesto etmek için basın açıklaması yapıldı.

Doğanşehir Çocuk İstismarına Karşı Ayakta (Video lu Haber)
Son günlerde Doğanşehir Ve ülke genelinde  yaşanan Çocuk İstismarı ve Kadın ölümleri protesto etmek için basın açıklaması yapıldı.
Doğanşehir deki Siyasi partiler ,Sivil Toplum Örgütleri ,duyarlı Doğanşehirliler katılımlı ile yapına basın açıklamasını Aktivist Beyhan Bali Yaptı
Bali;
Merhaba değerli Doğanşehir Doğanşehir hepinizi Öncelikle saygıyla selamlıyorum Doğanşehir’de 9 yaşındaki bir kız çocuğuna istismar olayı ile ilgili hepimiz hepimiz çok üzgünüz bir anne bir kadın olarak bu toplumun bir bireyi olarak bu korkunç olayı lanetliyoruz hepimiz biliyoruz ki burada Yaşanan bu korkunç olay ilk değil Bizler Özgecan Aslan ın unutmadık Cansel Buse'yi unutmadık.

Unutmadık Leyla'yı unutmadık. Ancak biliyoruz ki bu toplumsal yara bu kanayan yara artarak maalesef devam ediyor. Peki neden bu kadar arttı bu çürümüşlük vicdansızlık ahlaki değerlerin çökmesi neden bu kadar çok arttı hepimiz bu soruyu soruyoruz bu topluma Ne oldu diyoruz. Evet Arkadaşlar hepiniz basında görmüşsünüzdür. Duymuşsunuzdur. Açıklamalar yapılıyor. Hükümet kanadından ona bağlı kurumlarda çeşitli yayın organlarında.

Açıklamalar yapılıyor.

9 yaşındaki bir kız çocuğu çocuğundan tahrik olunabilir deniliyor.

Bir annenin bacağından sahip olunabilir deniliyor bu ülkede.

Böyle bir ortamda Elbette biliyoruz ki bu çürümüşlük bu ahlaki değerlerin dejenerasyonunda fazla olacağını hepimiz biliyoruz kadınlara yönelik şiddet çocuklara yönelik cinsel istismar giderek arttı. Bu söylemlerden dolayı artık. Daha geçen günlerde cinsel istismara uğrayan çocukların tecavüzcüsü ile evlenebileceği söyleniyordu. Mecliste bugün yine meclise gelecek olan bir yasa var. Erken yaşta evliliklere onaylayan bir yasa.

Ece soruyoruz. Bunlar tecavüze aklamak değil midir tecavüzü onaylamak değil midir? AKP İşi bitirdin artık tecavüzü atlayan onaylayan yasaları geri çekmesini istiyorum.

Bu toplumsal yaraya bu dejenerasyonu bu ahlaki çekicilere bu yasalarla çözüm bulunmaz diyoruz. Biz kadınlar artık artık pardon sokağa çıkmaktan korkuyorum. Evlerimize korkuyoruz. Iş yerlerimizde korkuyoruz. Sokakta korkuyoruz.

Bunların yaşanmasını istemiyoruz adeta.

Erkek cinselliğini kutlayan açıklamaların yapılmasından bıktık. Usandık artık ölüyoruz artık bunların görünmesini istiyoruz. Her gün kadınlar ölüyor sokakta çocuklar ölüyor. Bunlar görünmüyor mu?.

Bu kanayan yaraya artık parmak basılması gerektiğini düşünüyoruz. Mecliste bugün hiçbir şekilde bu konular gündeme gelmiyor üstü kapatılıyor.

Haksız tahrik indirimleri ile cezalar affediliyor. Suçlu kim üstüne sünger çekilmeye çalışılıyor?.

Göz ardı edilmeye çalışılıyor. Biz Kadınlar artık biz bu toplum artık bunları konuşmak istemiyorum. Burada kadınlar olarak şeyleri olarak tepkimizi Dile getirmek için buradayız. Bu olayların bir daha yaşanmaması için.

Küçücük çocukları kadınların istismar edilmemesi için.

Ve adalet ve istiyorum. Adaletin tecelli etmesi gerektiğini düşünüyorum ve bu olayların takipçisi olmaya devam edeceğiz. Peşini bırakmayacağız. Gelin hepiniz hep beraber bu olayların takipçisi olmak zorundayız. Sizleri de Doğanşehir Altını da buraya gelip bu olayın takipçisi olduğu için kutluyorum. Teşekkür ediyorum. Ancak Bizler bu şekilde yan yana gelerek birlikte hareket ederek bunların önüne geçebiliriz. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Sağ olun. Kolay gelsin.

Bizim buradaki toplama başladığımız belliydi. Hedefimiz amacına ulaşmıştır. Hepimiz Gerektiği şekilde verdik. Burada herkes arkadaşımızın da açıkladığı gibi davanın takipçisi olacağız. Gümrük geçici Cami görevlisi olmak zorunda kalacak. Böyle amacımıza ulaştık.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 16:35

Eren Aslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER