Doğanşehir De Akp ye Oy Vermedikleri İçin İşten Atıldılar

Doğanşehir Savaklı mahallesinde bulunan Doğan Tekstil atölyesinde CHP Doğanşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Bayram'ın Yeğenleri AKP ‘e oy vermeyecekleri söyledikleri için iki kız kardeş işçi işinden çıkartıldı.

Doğanşehir De Akp ye Oy Vermedikleri İçin İşten Atıldılar

Doğanşehir Savaklı mahallesinde bulunan  Doğan Tekstil atölyesinde CHP Doğanşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Bayram'ın Yeğenleri   AKP ‘e oy vermeyecekleri söyledikleri için  iki kız kardeş  işçi işinden çıkartıldıları  idda ettiler.

Doğanşehir Erkenekli  ve CHP Doğanşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Bayram'ın Yeğenleri olan  E. Bayram ve H.Bayram iki kız kardeş 04.12.2018  tarihin işkur aracılığı ile  Doğan Tekstil işe başlamışları.28.01.2019 tarihine kadar iş yerinde herhangi bir sorun ve problem  ile karışlaşmalar.28.02.2019 tarihin de mesai saatleri içinde İş yeri sahibi Şenel Aydoğan tarafında E.Bayram  odasına cağrıldığını;

  • Olay nasıl gelişti bize anlatabilirmisiniz.?
E.Bayram; Mehmet Bayram senin neyin oluyor dedi. Ben de amca  oluyor dedim.Öz amcan mı dedi. Hayır ,Babanım amcası  dedim. “hımm diyerek güldür”Mehmet bayram sana ne vaad ediyor dedi. Hiç bir şey vaad etmiyor, soyadını taşıman yetermez sizce dedim.Olabilir benim amcam Chp den aday ,ben Koyu Akp li yim oyumu Akp ye veriyorum dedi,Bende herkesin siyasi tercihi kendine  deim, oda bana sen Vahap KÜÇÜK ‘ün tekstilinde çalışıyorsun dedi.Bende burada emeğimle çalışıyorum, bana Vahap Küçük  para vermiyor , ben emeğimin karşılığını alıyorum burada dedim, bu Görüş me aramiz kalsın sadece kafanda soru işaretleri vardi,ayrıca  Mehmet Bayram 9 trilyon borç biraktı belediye dedi, Ben buradan siyaset yapmıyorum dedim.Vahap amca beni destekliyor ben onu etiketini taşıyor ve tekstilini yapıyorum, Ben Erkenek e bir tekstil yeri açacam,Mehmet Bayram kazanırsa bana destek çıkmaz, bana sadece Vahap amcam destek cıkart , Doğanşehir in  vergi dairesi yapacaktı,  ben buraya 3 yıl önce bu işyerini açtm. En çok vergi yi ben veriyorum burada.Hiç bir belediye bana teşekkür etmedi ,sadece  Vahap amca teşekkür Etti. Görüşmemiz burada bitti dedi.
Bu olaydan  yaklaşık  15 gün önce servisle  eve giderken, bir arkadaş ayağa kalkarak, ben Şenel beyle konuştum yarın CHP li ler işten çıkartılacak diyerek bagırdı.
28.02.2019 günü mesai bitimine 5 dk kala amir Erkan bey beni çağırdı .Beni Aradılar  Sen.(E.Bayram 23)ve  Kardeşinin(H.Bayram 22) isine son verdiler dedi.Üzülerek söyledi. Maaşlarınız alırısınız dedi.Hakkınız helal edin dedi. Bize bir açıklama yapmayacakmısınız bana söylenen bu dedi.İmza  attın dediler. Biz imza atmadık.
 
H. Bayram  01.03.2019 tarihin de  beni aradılar Şenel Beyin sekreteri Olduğunu söyledi. Şenel Beyin sizi çağırıyor dedi. Dün bizi kovdu iş yerinde bu gün neden çağırıyor dedim. Sizinle görüşmek istiyor  saat 3 te dedi. Bende vaktimiz olursa geliriz dedim.
Şenel bey benim de sisyasi görüşüm CHP  dedi Ablama Dönerek sen okumuşsun seninle ilgili daha farklı fikirlerim var sen benim için bulunmaz nimetsin dedi. Seni niye cıkartayım dedi.
E.Bayram  siz bizi hiç açıklama yapmadan çıkartınız dedim.Olayı ne olduğunu biliyoruz sizin çalışanlarla yaptığınız konuşmaları biliyoruz servis araçında a yaga kalkarak söylediler.Yarın CHP lilerin işine son verecek Şenel Bey dediler.Bizi istifa edin dediler. Ama biz imzalamadık.
Olay ın bu Noktaya gelmesi nedeni ise yani geri çağırmalarını olayı sosyal medya  yayınlasını idi. Hata  sosyal medya  şirket muhasebeci olan kişi tarafında  yediğiniz kaba tükürdünüz dedi

Aslında  bu olay  tamamen ailemiz biz bayramlar olarak  mart yerel şeçimlerine girdiğimiz için Amcam Mehmet Bayram ı Desteklediğimiz için oluyor. Amcam aday olmasaydı . biz yüz yılda çalışsaydık.Kimse bize bir şey diyemezdi.Geçtiğimiz günler Vahap Küçük gelince bizleri yemek hane topladıkalr her kesi 3 oy getirmek zorund aolduğunu ve bunu için söz vermemiz gerektiğini söylediler ve üç kere söz mü söz mü sö mü diyerek  söz verdirdiler. Amcamın sanki emek düşmanı gibi imiş göstererek kendi yanlarına almaya çalıştırlar bizde yok dedik.Ve işten çıkartıldık. Benim amcam Mehmet Bayram Asla kimsenin işi ile oynamaz ve ekmek teknesini yapamaz ve yapatmamıştır. Dedi


Haber & Foto : Dogansehir Net Eren ASLAN
Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2023, 02:27

Eren Aslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER