Doğanşehir 10 gündür aranan şahıs ölü bulundu

Doğanşehir 10 Mart’tan beri haber alınamayan şahsın cansız bedeni bir arazide bulundu. Yapılan soruşturma sonucu şahsı vurduğu tespit edilen ve gözaltına alınan arkadaşı M.C. ifadesinde kazayla arkadaşını vurduğunu söyledi.

Doğanşehir 10 gündür aranan şahıs ölü bulundu

Doğanşehir  Elmali köyün de 10 Mart’tan beri haber alınamayan şahsın cansız bedeni çobanlar tarafından  arazide bulundu. Yapılan soruşturma sonucu şahsı vurduğu tespit edilen ve gözaltına alınan arkadaşı M.C. ifadesinde kazayla arkadaşını vurduğunu söyledi. 

Jandarma ekipleri Doğanşehir Beğre Mahallesi Melli Mezrası Davullu Tepe mevkiinde, bir erkek şahsın cesedinin olduğu ihbarını aldı. Yapılan araştırmalarda cesedin 10 Mart tarihinden itibaren kayıp şahıs olarak aranan Erol Çetinkaya  olduğu tespit edildi. 

Ceset otopsi yapılmak üzere Malatya Adli Tıp Kurumuna sevk edildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. 

Yapılan soruşturma neticesinde Erol Çetinkaya  ile aynı mahallede ikamet eden arkadaşı M.C. gözaltına alınararak Doğanşehir Adliyesine Sevk Edildi. M.C ifadesinde kendisine ait ruhsatsız av tüfeği ile kaza sonucu ateş etmek suretiyle E.Ç.’yi öldürdüğünü söyledi. 

Doğanşehir Cumhuriyet savcısının talimatıyla Jandarma ekipleri tarafından  şahsın evinde yapılan aramada suç aleti av tüfeği bulunarak el konuldu. 
 

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2019, 17:05

Eren Aslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER