Doğanşehir’in Yolları Sorunsuz Hale Getiriliyor

Doğanşehir’in Yolları Sorunsuz Hale Getiriliyor

Doğanşehir’in Yolları Sorunsuz Hale Getiriliyor

 Malatya Büyükşehir Belediyesi Doğanşehir ilçesinde sürdürdüğü yeni yol açma, genişletme ve asfaltlama çalışmalarına devam ediyor.

Doğanşehir Kurucuova Mahallesinde yeni yol açma çalışmaları ile yol genişletme çalışması yapan, Hudut, Polat ve Fındıklı Mahallelerin de asfaltlama çalışmalarını tamamlayan Malatya Büyükşehir Belediyesi yine Doğanşehir ilçesine bağlı Çığlık Mahallesinde yeni yol açma çalışmaları, Sürgü Mevkii Karşıyaka Mahallesi, Altıntop Mahallesi ile Günedoğru Mahallesinde ise asfaltlama çalışmaları yapıyor.

 

2 km’lik bağlantı yolu açıldı

Doğanşehir ilçesi girişinde bulunan Çığlık ile merkez arasında 2 kilometrelik yeni bağlantı yolu açıldı. Çalışmaların büyük oranda tamamlandığı 7 metre genişliğindeki yolda, dolgu çalışmaları yapılıyor.

 

7.5 km’lik yolun altyapısı tamamlandı

Sürgü Mevkii, Karşıyaka Mahallesinde 4.5 kilometrelik mahalle yolunu asfaltlamak için alt yapı çalışmalarını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, Altıntop Mahallesinde kanal yolu olarak bilinen3 kilometreuzunluğundaki yolda da birinci kat asfalt öncesi alt temel malzeme serim işi ile sıkıştırma işlemlerini tamamladı.

Yine Günedoğru Mahallesine bağlı Madensuyu Sokak ile Çakırın çiftliği sokakta da asfalt öncesi altyapı çalışmaları tamamlandı. Toplam4.5 kilometreuzunluğundaki yollarda sathi kaplama asfalt çalışmaları yapılacak.

 

Mahalleli çalışmalardan gurur duyuyor

Malatya’nın en büyük ilçelerinden birisi olan Doğanşehir de Malatya Büyükşehir Belediyesinin çok önemli ve güzel hizmetler yaptığını belirten mahalle sakinleri yapılan çalışmalarından gurur duyduklarını söylediler.

Doğanşehir de büyük bir hizmet atağının hayata geçirildiğini ifade eden vatandaşlar, “Doğanşehir’in her noktasında çalışma var. Bütün Doğanşehirliler yapılan hizmetlerden çok memnun. Yollarımızın önceki hali tabiri caizse berbattı. Kış aylarında çok büyük sıkıntılar yaşıyorduk. Artık bu sorunlarla boğuşmayacağız. Çalışmaların yapılmasında emeği geçen başta Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır olmak üzere tüm Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına teşekkür ediyoruz” dediler.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2015, 15:39

Eren Aslan

YORUM EKLE
YORUMLAR
MEÇHUL
MEÇHUL - 9 yıl Önce

ne güzel beledi̇ye her yeri̇ yapiyor ama bi̇r günedoğru yolu hala köstebek yolu gi̇bi̇ orasi sözde batiya açilan kapi gövdeli̇den sonra aşağiya dönseni̇z adanaya yukari dönseni̇z elbi̇stan üstü ankaraya gi̇dersi̇ni̇z bu yol merkezde bi̇rde o yoldan bi̇r aşaği mahalleye i̇ni̇n hala yağmur yağdiğinda çamurdan geçi̇lmeyen sokaklar var düşünün beledi̇ye her yolu yapiyor ama o sokak hala çamur i̇çi̇nde i̇lerli̇yemi̇yorsun nedense ortada kalmiş aşağisi ki̇li̇tli̇ taş üstü asfalt tam gi̇ri̇lecek yol ki̇ltli̇ taş gi̇ri̇yorsun demek ki̇ beledi̇ye sinirindan çikiyorsun çamur deryasi başliyor.bi̇rde o mahallende bi̇r i̇stasyon tehli̇kesi̇ var vagonlar siralanmiş yaşlilar çocuklar üstünden geçmeye çalişiyor çalişacak olan beledi̇ye artik bi̇r el atsin köylere bakmayla ve yahut i̇ftar yemeği̇ dağitmak i̇le olmuyor.

SIRADAKİ HABER