CHP Genel Başkan Yardımcısı Günaydın Malatya da

Günaydın Yerel seçimler Biz bu işe basit bir belediye başkanlığı seçimi olarak bakmıyoruz. Bu işe Türkiye'nin kaderinin değişeceği bir iş olarak bakıyoruz CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, yerel seçimlere ilişkin, "Biz, bu işe basit bir belediye başkanlığı seçimi olarak bakmıyoruz. Bu işe Türkiye'nin kaderinin değişeceği bir iş olarak bakıyoruz" dedi. Doğanşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaman'ı ziyaret eden Günaydın, burada yaptığı açıklamada, Malatya'nın Türkiye'nin hem siyasi tarihinde hem de kültüründe çok önemli yere sahip olduğunu söyledi. Günaydın, Doğanşehir'in, Malatya'nın ve Türkiye'nin en önemli geçim kaynaklarından birinin tütün olduğunu belirtti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Günaydın Malatya da

 Günaydın: "(Yerel seçimler) Biz, bu işe basit bir belediye başkanlığı seçimi olarak bakmıyoruz. Bu işe Türkiye'nin kaderinin değişeceği bir iş olarak bakıyoruz"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, yerel seçimlere ilişkin, "Biz, bu işe basit bir belediye başkanlığı seçimi olarak bakmıyoruz. Bu işe Türkiye'nin kaderinin değişeceği bir iş olarak bakıyoruz" dedi.  
Doğanşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaman'ı ziyaret eden Günaydın, burada yaptığı açıklamada, Malatya'nın Türkiye'nin hem siyasi tarihinde hem de kültüründe çok önemli yere sahip olduğunu söyledi. Günaydın, Doğanşehir'in, Malatya'nın ve Türkiye'nin en önemli geçim kaynaklarından birinin tütün olduğunu belirtti. Türkiye'nin 10 yıl önce yılda 200 bin ton tütün ürettiğine dikkati çeken Günaydın, "Şu anda Türkiye'nin ürettiği tütün miktarı, 50 bin tona düştü. Yani Türkiye 4 kilo tütünden 3 kilosunu kaybetti" ifadesini kullandı.Yerel seçimlerin yaklaştığına dikkati çeken Günaydın, "Seçimlere yedi aydan biraz fazla zaman kaldı. Biz, bu işe basit bir belediye başkanlığı seçimi olarak bakmıyoruz. Bu işe Türkiye'nin kaderinin değişeceği bir iş olarak bakıyoruz. Hepimizin çok önemli görevleri var" diye konuştu.  Günaydın, daha sonra ilçeye bağlı Polat beldesine geçerek burada bir çay bahçesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Ardından Akçadağ ilçesine bağlı Ören beldesine giden Günaydın, belediye önünde toplanan vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, Mısır'da yapılan darbeye değinerek, şunları kaydetti "Hüsnü Mübarek'e hesap sorulmalıdır. O, onlarca, yüzlerce, binlerce Mısırlının katilidir. Hüsnü Mübarek'i deviren askeri cuntadan hesap sorulmalıdır. Askeri cuntadan sonra gelen Mursi'den hesap sorulmalıdır. Onun döneminde de çok sayıda insan hakları ihlali oldu. Mursi'yi bir darbeyle deviren ve yüzlerce, binlerce insanı öldüren Sisi'den hesap sorulmalıdır. Bunların tamamı diktatördür.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2013, 09:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER