RİZE’NİN ,VOLEYBOLDA EN ETKİLİ SMAÇÖRÜ

Rize’nin son yıllarda voleybolda yetiştirdiği en etkili Milli sporcu Dilahya Pala,Gümüşhane voleybol takımına transfer oldu.

RİZE’NİN ,VOLEYBOLDA EN ETKİLİ SMAÇÖRÜ

Dilahya Pala, 1996 yılında Rize’de ,doğdu 1.81 boyunda ve voleybolda en etkili smaçörlük görevini en iyi şekilde icra ediyor ve başarısından dolayı Milli sporcu olmuştur.İlk Okulu Kutuluş ve Doğuşçay okullarında tamamladı.Lise eğitimini ise Sağlık Meslek Lisesinden mezun olmuştur.

Voleybol sporuna başlaması ise 7 sınfta iken İlkÖğretim Okulu Beden Eğitimi Öğretmeninin teşviki ile oldu ve Rize Gençlik İl Spor Müdürlüğünde voleybola başladı ve antrenörü Gürhan Uzun’un , nezaretinde voleybol sporunda disiplinli ve planlı çalışma sonucunda başarıdan başarıya koştu. Bu başarılarımı disiplinli çalışmam ailemin bana verdiği en büyük destek ve yanımda olmalarıydı. Başarımdan dolayı aileme ve antrenörüme teşekkür ederim.

Dilahya Pala, kendini kısaca şöyle ifade ediyor verdiğim karalarımın kesin net ve tutarlıdır her zaman güçlü olmayı hedeflemişimdir voleybol vazgeçilmezim ve tutkum daima en iyi yerlerede olmak başarılı olmak için tek hedefim çok çalışmak.Ayrıca yeni transfer olduğum Gümüşhane Voleybol kulübümü en iyi şekilde temsil etmek hedeflerin arasında ve bu kulübüme transfer olduğum için çok mutluyum.

Gelecekteki planlarımın arasında Üniversiteyi sağlıkla ilgili alanda Paramedikte bölümünü okumak başarılı olmak Yüksek Lisansımı bu alanda tamamlamak istiyorum.Spor adına verdiğin hizmetten dolayı sana teşekkür ederim ve başarıların daim olsun yolun açık olsun DİLAHYA PALA.

Ferah USLU

Doğanşehir Haber Ajansi

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2014, 13:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER