Hdp Cumhurbaşkanlığı Şeçimi için Doğanşehir'de Esnaf Ziyaretinde Bulundu

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine sayılı günler kaldı, bu sayılı günlerde çalışmalarına ara vermeyen ve çalışmalarını yoğunlaştırdı. Hakların Demokratik Partisi (HDP) heyeti Selahattin Demirtaş için bu kapsamda ziyaretlerini sürdürdü.

Hdp Cumhurbaşkanlığı Şeçimi için Doğanşehir'de Esnaf Ziyaretinde Bulundu
 Heyet Malatya’nın Doğanşehir ilçesi ile  Mazlumlar için Dayanışma Derneği (Mazlumder) Malatya şubesini ziyaret ettiler. Gittikleri  yerde sevgi ile karşılanan heyet, neden Selahattin Demirtaş’ın aday olduğunu, Cumhurbaşkanı seçilirse neler yapacağı hakkında vatandaşlara bilgiler verdi. Doğanşehir’de esnaf ziyareti gerçekleştiren heyet adına konuşma yapan Av. Doğan Erbaş; “arkadaşlarımızla birlikte Doğanşehir ilçe merkezinde Esnaf ziyareti gerçekleştiriyoruz, aynı zamanda sokakta, parkta karşılaştığımız kişilere oylarını neden Selahattin Demirtaş’a vermeleri gerektiğini anlatıyoruz. Yoğun bir ilginin olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz  ama önemli olan bu ilgiyi desteğe dönüştürebilmek, çabası içerisindeyiz.” Dedi.

Heyet Daha sonra Mazlumder Malatya şubesini ziyaret etti ve Selahattin Demirtaş için Destek istedi. Burada ise heyet adına konuşan Barış ve Demokrasi Partisi (BDP), İl Başkanı Abuzer Yavaş şunları kaydetti; “ Halkımızın Mahcup olmayacağını düşünüyoruz Mükemmel bir aday, bizce Türkiye’nin Demokrasisi açısından çok büyük bir fırsat Cumhurbaşkanlığı seçimleri Halkımız ve  Türkiye için büyük bir şans doğdu Cumhurbaşkanlığı seçimleri Türkiye’nin, çok büyük bir dönemeci olduğunu düşünüyoruz.” Dedi  Mazlumder Şube Başkanı Kadir Yılmaz ise: “herkes özgür iradaesi ile sandığa gitmeli, ülke için hayırlısı kim ise o olsun” temennilerinde bulundu   

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2014, 15:07

Eren Aslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER