FENERBAHÇE MALATYA'DA SPOR OKULU AÇTI

Fenerbahçe Spor Kulübü ,Malatya’da ,spor okulu açarak yeni sporcu kafilesini bünyesine kattı.Hedefleri camiasını büyüterek yeni sporcuları kazandırmak .

FENERBAHÇE MALATYA'DA SPOR OKULU AÇTI

Malatya , 01.04.2014 tarihinde Fenerbahçe Spor Okulu için başvuru yaparak 01.05.2014 tarihinde Fenerbahçe Spor Okulları yetki belgesini almıştır.Kurucusu Önder Canpolat , Fenerbahçe Spor Okullarından Futbol Okulu ve Basketbol Okulu yetki belgesini alarak göreve başlamıştır.Fenerbahçe Spor Okuluna yüzme branşınıda katarak geniş kapsamlı spor okulu olarak hizmet vermeyi planladıklarını kaliteli, güvenilir uzman hocalarla bu yola çıktıklarını çocuklarımızın gençlik gelişimi çerçevesinde eğiterek küçük yaştaki yetenekleri bularak Ülke sporuna kazandırmak.

Spor okulumuzun hocalarının tamamı İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni mezunu olup kendi branşlarında Antrenörlük belgesi bulunmaktadır. Güçlü eğitim kadrosuyla genç yeteneklerimizin güzel ahlaklı, sosyalleşmiş,kendini ifade edebilen iyi birey olarak yetiştirip topluma kazandırmak spor okulun ilkesidir.

Futbol Koordinatörü, Ercüment Kurt( UEFA.B Lisans),Antrenörler ;Önder Canpolat,Tuncay Doğan,Hakan Canpolat ( tff.c .Lisans)Basketbol Antrenörü;Temel Ceyhan.

Sporcu sayısı kısa zamanda 50 futbol, 25 basketbol olmak üzere 75 sporcusu mevcuttur .Yaz okulu olarak sınırlı kalmayıp 12 ay kurs devam edecektir.Hangi yaş grubuyla çalışıyorsak o yaştaki çocuğun seviyesine inerek anlayabileceği seviyeyi bulup iletişim ve eğitimi sağlamak misyonumuz olucaktır.

Yetenekli sporcularımızı yeterli görüldüğü taktirde Fenerbahçe Spor Kulübünün alt yapısına girme şansı vardır. Giremeyen sporcularımız için de bu sezon içinde kendi takımını kurup orada değerlendirerek spora kazandırmak istiyoruz.Aynı zamanda Bayan Futbol Takımı ve Basketbol Takımı oluşturmayı hedefliyoruz .Çalışmalarımız tatil döneminde 3 gün okul zamanı hafta sonu 2 olarak devam edecektir.

SAĞLAM KAFA SAĞLAM VÜCUTTA BULUNUZ HAYDİ ÇOCUKLAR SPORA.

Ferah USLU
Doğanşehir Haber Ajansi

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2014, 01:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER