Vali TOPRAK,Milletimizin Gücünü Göstermek Adına Nöbet Tuttunuz

Vali TOPRAK,Milletimizin Gücünü Göstermek Adına Nöbet Tuttunuz.07 Ağustos 2016 Pazar Malatya" Demokrasi ve Şehitler Mitingi" düzenlendi.

Vali TOPRAK,Milletimizin Gücünü Göstermek Adına Nöbet Tuttunuz

Tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de Cumhurbaşkanlığı himayesinde “Demokrasi ve Şehitler Mitingi” düzenlendi.
 
15 Temmuz Millet Meydanında düzenlenen mitinge Vali Toprak ile birlikte, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel, Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık ve Nurettin Yaşar, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Şerafettin Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, Sivil Toplum Kuruluşları ve Sendikaların Başkan ve temsilcileri ile binlerce Malatyalı katıldı.
 
Mitingde ilk olarak kürsüye çıkan Cem Vakfı Malatya Şube Başkanı Eşref Doğan ve Hacı Bektaş Veli Kültür Vakfı Genel Merkezi Başkanı Hasan Meşeli birlik ve beraberlik mesajı verdiler.
 
Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin ve Malatya Ticaret Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Malatyalılara 15 Temmuz günü ve o günden bu güne kadar darbe girişimcilerine karşı cesaretle göstermiş oldukları davranışlarından ve yılmadan meydanlarda nöbet tutmalarından dolayı teşekkür ettiler.
Demiryol- İş Sendikası Malatya Şube Başkanı Nurettin Öndeş ve Memur-Sen Konfederasyonu Eğitim-Bir-Sen Malatya 1 Nolu Şube Başkanı Kerem Yıldırım terörü lanetleyerek, memleketin birlik ve beraberlik içerisinde gelişmeye devam edeceğini belirttiler.
 
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mehmet Erdem, Cumhuriyet Halk Partisi Yeşilyurt İlçe Başkanı Ahmet Küçükşahin ve Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Hakan Kahtalı Konuşmalarında Demokrasinin önemine değindiler.
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Demokrasiye, Vatanına, Milletine, Bayrağına, Özgürlüğüne sahip çıkan ve 24 gündür meydanlarda nöbet tutan Malatyalılara teşekkür etti. 
Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık ve Nurettin Yaşar, 15 Temmuz gecesi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin darbe girişimcilerine karşı milletten aldığı güçle yine millet ile birlikte göstermiş olduğu azim ve direnişi dile getirerek, bundan sonra hiç kimsenin bu ülkede böyle bir girişimde bulunamayacağını söylediler.
 
Vali Toprak, katılımcıları selamlayarak ve hoş geldiniz diyerek sözlerine başladı. “15 Temmuz 2016 günü Türk Silahlı Kuvvetlerimizin içerisine maalesef kene gibi yapışmış hain teröristlerin, ülkemizin yüreğine, bağrına, Şerefli Türk Silahlı Kuvvetlerimize, değerli Cumhurbaşkanımıza, milletimizin iradesinin merkezindeki Türkiye Büyük Millet Meclisimize ve siz değerli Milletimize hançer gibi saplanan o hain kalkışmasını yaşadık. Bu kalkışma ile iç çatışma çıkararak ülkemizi Suriyelileştirmek istediler. Ama o andan itibaren Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız, Sayın Meclis Başkanımız, Sayın Milletvekillerimiz ve sizler o ihanetin karşısında dimdik ayakta durarak, bu meydanları doldurarak milletimizin gücünü, milletimizin birliğini adeta haykırarak gösterdiniz. Bu meydanda 24 gün 24 saat süreyle milletimizin gücünü göstermek adına nöbet tuttunuz, bu nöbetle birlikte dışarıda ülkemizi bölmek isteyen, içeride ihanet etmek isteyen içimize kene gibi yapışan o hainlerin hesaplarını tersine çevirdiniz.
 
Bizlerde başta Cumhurbaşkanımız, Hükümetimiz ve Devletimizin Kurumlarından ve Değerli Malatyalılardan aldığımız güçle Malatya’da meydana gelebilecek, sizleri üzebilecek, ülkemizin bekasını yok edecek her türlü olumsuzluğun, olumsuz niyetin karşısında sizlerle birlikte durarak bunları defetmeyi bildik. Bu 15 Temmuz kara lekesinin karşısında dimdik duran sizlere karşı ihanet şebekeleri boş durmadı, provokasyonlarla aramıza nifak sokmak istediler ama başaramadılar. Burada bulunan tüm siyasi partilerimiz, sivil toplum örgütlerimiz, meslek kuruluşlarımız, büyükşehir belediyemiz, emniyet güçlerimiz, jandarma güçlerimiz, Türk Silahlı kuvvetlerimizin içerisindeki hainleri def ettikten sonra geriye kalan şerefli mensupları ve sizlerle birlikte bu provokasyonları, bu nifakı ve olumsuzlukları da def ettik. Sizlere minnettarlığımızı sunuyoruz ve halkımız olarak sizlere teşekkür ediyoruz.
 
Siz burada Malatya’nın vakarını, duruşunu tüm Türkiye’ye gösterdiniz. Şu an burada bulunan Bakanımızdan komutanımıza, milletvekillerimizden büyükşehir belediye başkanımıza, ilçe belediye başkanlarımızdan siyasi parti başkanlarımıza, dedelerimizden sivil toplum örgütü başkanlarına,   el cümle hepiniz, hepimiz hep birlikte Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi payidar kılmak adına, devletimizin bekasını sonsuza kadar yaşatmak adına geçmişten aldığımız o emaneti geleceğe iyi bir şekilde tevdi etmek adına, bundan sonrada canımızı ortaya koyarak hep birlikte yolumuza devam edeceğiz. Allah, devletimizi, milletimizi, ordumuzu var etsin, her türlü kazadan beladan uzak etsin, hainlere fırsat vermesin” diyerek dua edip “Hep birlikte sevgi ile, kardeşlik ile, gönlümüzden ruhumuzdan aldığımız o güç ile o gücün temeli olan Allah’a olan inancımız ve burada yaşayan tüm vatandaşlarımız, ülkemizin 80 milyonu ile birlikte geleceğe bu güzellikleri hep birlikte taşıyacağız, yaşayacağız ve yaşatacağız. Şehitlere rahmet, gazilere acil şifalar diliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.    
 
Son olarak kürsüye çıkan Bakan Tüfenkci, 15 Temmuz gecesi Malatyalıların sokakları ve meydanları doldurarak, güçlerini birleştirerek darbe girişimcilerine karşı koyduklarını belirtti. Millete yön vermek, istikamet çizmek isteyenlerin Türk Milletini, Malatyalıyı, Battalgazi’nin torunlarını tanımadığını söyleyerek, demokrasi için Şehit olanlara Allah tan rahmet ve Gazilere acil şifalar dileyip ve minnettarlığını dile getirerek teşekkür etti.
 
Konuşmaların sonunda İstanbul Yenikapı Meydanında düzenlenen “Demokrasi ve Şehitler Mitingi” meydanda canlı yayınla izlendi ve tüm katılımcılarla birlik ve beraberlik mesajı veren toplu fotoğraf çektirildi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Eren Aslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER