Malatya Genelinde Ücretsiz Wi-Fi Ve Şarj Hizmeti Veriliyor

Malatya Genelinde Ücretsiz Wi-Fi Ve Şarj Hizmeti veriliyor.Doğanşehir de ise hükmet konağı önündeki park verilecek.

Malatya Genelinde Ücretsiz Wi-Fi Ve Şarj Hizmeti Veriliyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz yıl şehir merkezinde başlattığı ücretsiz wi-fi ve şarj hizmet ağını Malatya geneline yayıyor.

Konu ile ilgili olarak verilen bilgilere göre, Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından Akıllı Şehirler Konsepti çerçevesinde şehir merkezinde verilen ücretsiz wi-fi ve şarj hizmeti, ilçelere de yaygınlaştırılıyor.

Daha önce Malatya merkezde birçok noktanın yanı sıra otobüs ve trambüslerde başlatılan ücretsiz internet ve şarj hizmeti, vatandaşların daha fazla yararlanması için MAŞTİ Otogar, Sanat Merkezi ile birçok ilçede de verilmeye başlandı.

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, Turgut Özal Tıp Merkezi, Sanat Sokağı, MAŞTİ’nin yanı sıra Akçadağ, Arguvan, Arapkir, Darende, Doğanyol, Pütürge, Hekimhan ve Doğanşehir ilçe merkezlerine wi-fi ve şarj istasyonları kurarak, vatandaşların ücretsiz olarak internet ve şarj hizmetlerinden yararlanmasını sağlıyor.

Başta merkez olmak üzere ilçelerde kurulan istasyonlardan dolayı vatandaşlar memnuniyetlerini dile getirirken, ilçe belediye başkanları da hizmetten dolayı Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Eren Aslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER