Maski Skandalından Dolayı Enver Kiraz Basın Açıklaması Yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, İddialarla ilgili kamuoyunun bilgilendirilmesini bekliyoruz” dedi. CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Battalgazi İlçe Başkanı Abdulvahap Ayzabar ve parti yöneticileri ile Doğanşehir İlçesi’nden gelen vatandaşlarla ortak basın açıklaması yaptı.

Maski Skandalından Dolayı Enver Kiraz Basın Açıklaması Yaptı

Kiraz, açıklamasında şunları söyledi:

"Hepinizin çok yakından bildiği üzere son günlerde AKP’li üst düzey yöneticilerin çocukları, yakınları hiçbir sınava bile girmeden, KPSS’yi hiç görmeden, milyonlarca kişinin ter dökerek girdikleri sınavlardan geçmeden, çok önemli kadrolara geçtikleri konuşulmaktadır.

Parti sözcümüz sn. Haluk Koç’un belgeleriyle kamuoyuna açıkladığı gerçekler, Türkiye’de tuzun korktuğunun resmidir.3 milyona yakın kişinin girdiği KPSS sonucunda atama hayalleri kuran gençlerin hayalleriyle oynamak vicdansızlıktır.

AKP Döneminde yapılan bütün sınavlarda soruların çalınması, yandaşlara soruların dağıtılması, yanlış hesaplamalar rutin bir hal almıştır. Ayrıca kamu kurumlarına  yapılan alımlardaki mülakatların tamamında nedense hep AKP tarafından hazırlanan listedekiler başarılı olmaktadır.

TBMM'nin AKP'li Başkan Vekili Sadık Yakut'un oğlunun da, KPSS'yi kazanamamasına rağmen, önce Malatya Valiliği Özel Kalem Müdürlüğü görevine sınavsız olarak atanıp memur yapıldığı, kısa süre sonra da Ankara’da bir kuruma  tayininin yapıldığı belgelenmiştir.

Buradan , Malatya’da AKP’ye oy veren ve çocukları işsiz gezen vatandaşlarımıza sesleniyorum. Sizin çocuklarınızın Sadık Yakut’un oğlundan neyi eksik?Belki de Malatya’yı ve Malatya Valiliği’ni  hiç görmemiş bir kişinin, Valilikte Özel Kalem Müdürü olup, ardından istediği yere atanması Malatya’da KPSS’ye girip atama bekleyen binlerce işsize haksızlık değil  midir?

Malatya sadece tombaladan çıkan devlet memurlarını konuşmuyor. Son günlerde MASKİ’de yaşanan skandalları da konuşuyor.MASKİ’de yaşananların da ardı  arkası kesilmiyor. 

Bilindiği üzere MASKİ kaçak su tespit ekiplerinin, istenmeyen kişilerin evinde kaçak tespiti yapmalarının ardından ekiplerin başındaki yetkili kişinin yerleri değiştirildi.Kamuoyunda çok çeşitli iddialar dolaşıyorken, MASKİ yetkililerinin ‘dut yemiş bülbül’ olmaları manidardır.

Ayrıca;

Doğanşehir’de ortaya çıkan bir başka skandal Türkiye’nin gündemine oturacak nitelikte.Doğanşehir’de  (www.dogansehirgundem )yayın yapan bir internet haber sitesinde ses kaydıyla birlikte yapılan haber sosyal medyada ve çeşitli platformlarda gündem yaratmıştır.

Ses kaydında MASKİ’de daire başkanı olduğu iddia edilen bir kişi, 20 gün Doğanşehir’de kanalizasyon işinde çalışan iki  işçiyi iddiaya göre AKP İl-İlçe örgütü tarafından referansları olmadıkları için işten çıkartmıştır.

İlgili ses kaydında Daire Başkanının ‘Sizi kim işe aldı?, referansınız kim?Biz işçileri ilçe yönetimiyle paylaşarak alıyoruz.Bizim kurumun başındakiler siyasi kişiler. Şirket bizden habersiz işçi alamaz” ifadelerini kullandığı iddia edilmektedir.

Ses kaydında işçilerden birinin ‘bizim devam eden işçilerden neyimiz eksik?’ sorusuna “Gidip AKP teşkilatına sorun’ denilmesi düşündürücüdür.

Şayet bu ses kaydı  ve haber gerçek değilse MASKİ tarafından bugüne kadar neden  açıklama yapılmamıştır?

Eğer bu ses kaydı ve kaçak suyla ilgili iddialar gerçekse buradan Büyükşehir belediye başkanına sesleniyoruz; konuyla ilgili derhal gereğini yapın, bu ilde yaşayan herkesin belediyesi olan Malatya Büyükşehir Belediyesini ve ona bağlı kurumları ayrımcı fikirlerinize alet etmeyin.

Malatya’da meydana gelecek her haksızlık ,  hukuksuzluk ve adam kayırmacılığın karşısında olduğumuzu bir kez daha dile getiriyor, bu konuların yakından takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz.
//www.youtube.com/watch?v=nOzrcO1wrVM

İddialarla ilgili kamuoyunun bilgilendirilmesini bekliyoruz."

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2014, 16:53

Eren Aslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER