Vali Toprak Doğanşehir de İncelemelerde Bulundu

Vali Toprak Doğanşehir de İncelemelerde Bulundu

Vali Toprak Doğanşehir de İncelemelerde Bulundu

Vali Mustafa Toprak, hafta sonunda incelemelerde bulunduğu Hekimhan ilçesinden sonra haftanın ilk günü olan mesaisinin öğleden sonraki bölümünü Doğanşehir ilçesine ayırdı ve İlçede bir dizi temas ve incelemelerde bulundu.
 
İlçede ilk olarak ziyaret ettiği Kaymakamlık binasında İlçe Kaymakamı Memiş İnan, İlçe Belediye Başkanı Vahap Küçük ve İlçe protokol üyeleri tarafından karşılanan Vali Toprak, Kaymakamlık makamında Kaymakam İnan’dan ilçenin genel durumu ve ilçede devam eden yatırım çalışmaları ile ilgili brifing aldı.
 
Brifing sonrası Geçtiğimiz günlerde Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin açıkladığı ve Doğanşehir ilçesine yapılacak olan cezaevi ile ilgili olarak Cumhuriyet Savcısı Cemal Karatepe’ den de bilgiler alan Vali Toprak’a, 1 000 kişilik T tipi kapalı ve 400 kişilik açık cezaevinin Yolkoru Mahallesi’nde tahsis edilen yaklaşık 834 bin metrekare büyüklüğündeki bir arsa üzerine yapılacağı bilgisi verildi.
 
Vali Toprak, mevcut cezaevlerinin koşullarının iyileştirmesi amacıyla yeni cezaevleri yapıldığını, hiç kimsenin gönlünün yeni bir cezaevi yapılmasını istemeyeceğini, ama hayatın bir gerçeği olarak da insanların suç işlediğini ve bu suçlarının da karşılıksız kalmaması gerektiğini ifade etti.
 
Hükümlü ve tutukluların cezalarını çekerken topluma kazandırılmaları için burada yapılacak cezaevinde hükümlü ve tutukluların çalıştırılmalarına ve meslek edinmelerine yönelik faaliyetlere de öncelik verileceğini, böylelikle de bu kişilerin topluma yeniden kazandırılacaklarını ifade etti.
 
Kaymakamlık makamında ayrıca daire müdürleri ile de görüşerek çalışmaları hakkında bilgiler alıp kendilerine çeşitli konularda talimat veren Vali Toprak ve beraberindekiler yaya olarak İlçe Belediyesine geçti.
 
Yol boyunca vatandaşlarla sohbet edip onların isteklerini ve bazı sorunlarını da dinledikten sonra Belediye Başkanı Küçük’ ü de makamında ziyaret eden Vali Toprak, Başkan Küçük’ den belediyenin çalışmaları ve ihtiyaçları hakkında bilgi aldı.
 
İlçenin her geçen gün geliştiğini çeşitli kereler yapmış olduğu ziyaretlerle gözlemlediğini belirten Vali Toprak, Başkan Küçük ve Belediye çalışanlarına teşekkür edip daha güzel çalışmalara imza atmaları temennisinde bulundu.
 
Sürgü Takasta önemli bir su kaynağı ve çevresel turizm alanı bulunduğunu ancak son yıllarda işletme ve hijyen sorunları yaşandığını, işletme ile çeşitli hukuki süreçler yaşandığını bildiğini, buradaki değerin heder olup gitmemesi ve vatandaşların olması gereken şekilde istifade edebilmeleri için önümüzdeki günlerde sorunu çözecek çalışma yapılması için ilgililere talimat verdi.
 
Daha sonra Doğanşehir İlçe Müftülüğü’nün inşaatı tamamlanma aşamasına gelen beş katlı hizmet binasını da gezerek bilgi alan Vali Toprak’a binanın her katının dört yüz m² olduğu ve hizmet binası dışında içerisinde mescit, taziye evi, konferans salonu, misafirhane ve beş derslikli Kur’an kursu bulunduğu bilgisi verildi. Tamamlandığında Kültür Merkezi niteliğinde olacağı belirtilen binanın ilçeye kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür eden Vali Toprak, Diyanet İşleri Başkanlığı kontrolündeki din hayatın öneminin 15 Temmuz’da ve sonrasında görüldüğünü belirterek, din ve diyanetimiz adına kontrolsüz hareket edenlerin yollarını şaşırdıklarını ve vatan hainliğine varana kadar her türlü yola başvurmaya cüret ettiklerinin görüldüğünü ifade etti.
 
Devletin, Diyanet İşleri Başkanlığının, İl ve İlçe Müftülüklerinin kontrolünde dinin gereklerini iyi bir şekilde vatandaşlara öğretecek olan konferans salonu, Kur’an kursu gibi bölümlerinin de Müftülük hizmet binası içerisinde olması ve bu vesile ile de kontrol altında olmasının ayrı bir önem taşıdığına dikkat çekti.
 
Fethullahçı Terör Örgütüne (FETÖ/PDY) aidiyeti, iltisakı veya irtibatı olduğu belirlenen ve Milli Eğitim Müdürlüğüne devredilen Öğrenci yurdu ile inşaat halinde olan ve inşaatı henüz tamamlanmayan aynı durumdaki başka bir yurt binasında da incelemelerde bulunan Vali Toprak, daha sonra Mesleki ve Teknik Liseye ait yüz yirmi öğrenci kapasiteli yurtta kalan öğrencilerle de görüşerek onlarla bir süre sohbet etti.
 
Vali Toprak Doğanşehir ilçesindeki ziyaretinin son bölümünde İnönü Üniversitesi’ne bağlı olarak hizmet verecek olan ve yapımı hızla devam eden Doğanşehir Vahap Küçük Meslek Yüksek Okulu inşaatında incelemelerde bulunarak inşaat çalışmaları hakkında bilgi aldıktan sonra İş Adamı Vahap Küçük ve ailesi ile emeği geçenlere teşekkür ederek inşaatın geri kalan kısmının Rektörlükçe tamamlanarak 2017-2018 eğitim öğretim yılına yetiştirileceğini belirtti. Vali Toprak son olarak Doğanşehir ilçesine yapılması planlanan devlet hastanesine önerilen hastane arazisinde de incelemelerde bulunduktan sonra ilçeden ayrıldı.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Eren Aslan

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet sarıbaş
Mehmet sarıbaş - 8 yıl Önce

Hayırlı olsun Doganşehir hak ediyor

SIRADAKİ HABER