Sürgü'deki 'Davulcu' Olayının Duruşmasına Devam Edildi

Doğanşehir'in Sürgü Mahallesi'nde Ramazan ayında Alevi ailenin saldırıya uğradığı iddiasına ilişkin açılan dava kapsamında, 58 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Sürgü'deki 'Davulcu' Olayının Duruşmasına Devam Edildi

Doğanşehir Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, mağdur sanıklar Mustafa Efşi, Leyla ve Zeynep Evli, mağdurlar Şeyho ve Güneş Evli, avukatları Ali Hamamcı ile mağdur sanık Mustafa Efşi'nin avukatı İsa Kargın katıldı. Tanık Mustafa Taşdemir, ifadesinde, olay günü Mersin'de olduğunu, olayı duyması üzerine Sürgü'ye geldiğini savunan Taşdemir, ilk olarak Hasan Evli'nin evine gittiğini ve onun çok üzgün olduğunu belirtti.

Evli'nin, oğlu Servet ile davulcu Mustafa Efşi arasındaki olayın münferit olduğunu, istemedikleri bir şekilde toplumsal hale dönüştüğünü, bunu düzeltmek için gerekirse halktan özür dileyebileceğini dile getirdiğini aktaran Taşdemir, "Ertesi gün müştekinin evine gittiğimde yabancı basından ve yerel basından olaya ilgi gösterilmesi nedeniyle davasında haklı olduğunu belirtiyordu ve daha olumsuz konuşuyordu. Kendisiyle görüşürken hane içerisinde bulunan kızları da bizi cep telefonuyla kayda alıyorlardı. Ben de bu durumdan rahatsız oldum ve buna gerek olmadığını söyledim" diye konuştu.

Avukat Ali Hamamcı, tanık Taşdemir'e, müşteki Hasan Evli'ye ilçeden gitmesi ve evini satın alacağı yönünde bir teklifte bulunup bulunmadığını sordu. Bunun üzerine Taşdemir, "Müştekiyle konuşmamız esnasında ben kesinlikle kendisine 100-150 bin lira teklif ederek 'evinizi ve tarlanızı satın alalım, gerekirse buradan gidin' diye bir şey teklif etmedim" ifadesini kullandı.

Duruşma, 10 Eylül 2014 tarihine ertelendi. 

Sürgü Mahallesi'nde, 28 Temmuz 2012'de Alevi ailenin saldırıya uğradığı iddiasına ilişkin, aralarında aile fertlerinin de bulunduğu 58 sanık hakkında dava açılmıştı


Doğanşehir Haber Ajansi

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2014, 18:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER