Doğanşehir'de 65 Yetim Çocuğa Ayda 150 TL Yardım Yapılıyor

Doğanşehir İlçesi Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, hayırsever işadamlarının katkılarıyla maddi yetersizlik içerisinde bulunan 65 öksüz ve yetim çocuğa ayda 150 TL olmak üzere üç ayda bir düzenli olarak nakdi yardımda bulunuyor

Doğanşehir'de 65 Yetim Çocuğa Ayda 150 TL Yardım  Yapılıyor
Doğanşehir İlçesi Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, hayırsever işadamlarının katkılarıyla maddi yetersizlik içerisinde bulunan 65 öksüz ve yetim çocuğa ayda 150 TL olmak üzere üç ayda bir düzenli olarak nakdi yardımda bulunuyor.

Konuya ilişkin açıklama yapan Doğanşehir Kaymakamı Mehmet Soğukpınar, "Bir ailede aile büyüklerinden biri vefat ettiğinde çocukları için çeşitli sıkıntılar baş gösteriyor. Bu vefattan dolayı belki de en fazla çocuklar etkileniyor. Bu çocuklarımızın maddi ve manevi sorunlarını ve sıkıntılarını bertaraf etmek toplum olarak hepimizin ortak görevi. Bu çocuklar bizim geleceğimiz. Bizlerin çocukları da öksüz ve yetim kalabilir. Bu çocuklarımızı kendi çocuklarımız gibi sahiplenmeliyiz. En az kendi çocuklarımız kadar bu çocuklarımızla ilgilenmeli, onları ülkemize, toplumumuza ve insanlığa faydalı birer birey haline getirmek adına çaba sarf etmeliyiz. Doğanşehir Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak hayırsever işadamlarımızın da katkılarıyla maddi yetersizlikler içerisinde bulunan 65 öksüz ve yetim çocuğumuz adına ayda 150 TL olmak üzere üç ayda bir düzenli olarak nakdi yardımda bulunuyoruz. Bu çalışmamız 2008 yılından beri devam etmekte olup; süreklilik arz etmektedir. Bu vesile ile destek ve katkılarından ötürü isminin açıklanmasını istemeyen hayırsever işadamlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum" dedi. 
Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2014, 12:30

Eren Aslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER